Nejnovější zprávy: ​EXPEDICE Z101 aneb tři roky v Africe ve stopách Hanzelky a Zikmunda ​Muzeum vystavuje lampu z Titanicu. Nabízí ji k prodeji

Kultura

VALMEZ FOTO 2023 ovládla Martina Hejsková

Již 17. ročník oblíbené soutěže amatérských fotografů VALMEZ FOTO zná vítěze. V silné konkurenci 18 fotografů vybojovala letos prvenství Martina Hejsková. Slavnostní vernisáž všech zaslaných fotografií proběhla v pondělí 4. září v Muzejním a galerijním centru.

Tanec ve světle - Martina Hejsková
Autor: Město Valašské Meziříčí

O nejvyšší příčky se v letošním ročníku ucházelo 49 fotografií, všechny na společné téma Valmez město kultury a sportu. Čtyřčlenná odborná porota tak měla opravdu těžké rozhodování. Nejvíce bodů získala a vítězkou se stala Martina Hejsková, autorka snímku Tanec ve světle, která soutěž ovládla již v roce 2021. Druhou příčku obsadila Petra Juříková (Mezi kapkami deště) a třetí Tomáš Both (Když jde o čas a nejde o život).

Mezi kapkami deště - Petra Juříková

„Kulturní, společenské i sportovní akce ve městě navštěvuji často. A je úžasné, že fotografové, kteří se letošního ročníku zúčastnili, vidí tyto události svou vlastní specifickou optikou. Jejich výstavu bych tak určitě doporučil každému, kdo si chce připomenout krásné akce, které se ve Valašském Meziříčí pořádají,“pozval občany starosta Robert Stržínek, jenž trojici oceněných předal poukázky na nákup do prodejny s fotopotřebami a další věcné ceny.

Výstava vítězných a vybraných fotografií zaslaných do 17. ročníku soutěže je k vidění v Muzejním a galerijním centru až do neděle 17. září. Všechny soutěžní snímky naleznete na www.valmez.cz.