Nejnovější zprávy: Nešťastnice chtěla zainvestovat do kryptoměny. Přišla o milion korun Jarní potravinová sbírka Nadace AGEL zasytí potřebné ve Valašském Meziříčí

Kultura

Valašské Meziříčí se rozezní barokní hudbou. V evangelickém kostele zazní piaristická mše

Barokní orchestr ​Czech Ensemble Baroque zahájí ve Valašském Meziříčí sezónu naživo opožděně ve středu 9. června oratoriem O vos omnes Antonína Brosmanna. Orchestr během jarních měsíců už odehrál všechny plánované koncerty 4. sezony cyklu Bacha na Mozarta! formou streamu.


Autor: wikipedie

V době pandemie se nám podařilo streamovat 7 koncertů, které jsou stále ke zhlédnutí na našem YouTube kanálu, ale už se velice těšíme, že zahájíme sezónu taky společně s živým publikem. A bude to takřka exotická záležitost, oratorium brevis pro sóla, sbor a orchestr pozdního moravského baroka od piaristy Antonína Brosmanna. Toto zajímavé dílo zatím vyslechlo jen pár znalců. Rádi ho proto představíme také široké veřejnosti.“ zve do evangelického kostela Roman Válek, dirigent a zakladatel souboru.

Antonín Brosmann patří k nejvýznamnějším představitelům řádové piaristické hudby. Dochovaly se od něho četné chrámové skladby, které byly rozšířeny po celých Čechách a těšily se značné oblibě.

Koncert proběhne za dodržení všech aktuálních bezpečnostních opatření a všichni posluchači by měli být otestovaní nebo očkovaní. Antigenní testy však budou k dispozici i na místě.

„Z ohlasů našich věrných fanoušků víme, že pro hudbymilovné posluchače byla přestávka v koncertní činnosti skutečně dlouhá a že už se nemůžou dočkat, až zase usednou do koncertních síní a auditorií. Ano, drobné úkony spojené s testováním či očkováním a jejich prokazováním na koncertě jsou sice pro někoho možná nepříjemné, ale tak je tomu dnes ve všech odvětvích, a tak se budeme muset přizpůsobit. Pevně věříme, že zážitek z bezprostředního setkání s hudbou a umělci za to stojí. My to pro své posluchače podstoupíme moc rádi.“ dodává k organizaci koncertů Tereza Válková.

8. koncert cyklu Bacha na Mozarta! v podání Czech Ensemble Baroque s programem J. A. N. Brosmann: oratorium O vos omnes, Mše a moll začne v evangelickém kostele ve Valašském Meziříčí ve středu 9. června v 19 hodin.