Nejnovější zprávy: Nešťastnice chtěla zainvestovat do kryptoměny. Přišla o milion korun Jarní potravinová sbírka Nadace AGEL zasytí potřebné ve Valašském Meziříčí

Kultura

Valašské Klobouky vystavují obrazy rodáka Jaroslava Pacáka

Kolekce pětačtyřiceti obrazů Jaroslava Pacáka převážně zapůjčených ze soukromých sbírek nese název Návraty domů, čímž naznačuje, že scenérie zachytí zejména kloboucká místa, ulice, rodný kraj. Expozice potrvá do 31. července.


Autor: repro

„Akademický malíř Jaroslav Pacák žil v letech 1902–1974. Vystudoval kresbu, dějiny umění a estetiku na Univerzitě Karlově. Svá díla tvořil v duchu impresionismu a postimpresionismu. Během života působil jako středoškolský profesor. Za jeho výtvarné umění jej někteří recenzenti označovali za jednoho z nejlepších a nejslibnějších československých malířů,“ představil autora historik Petr Odehnal z městského muzea.

Dosud jediná samostatná výstava obrazů Jaroslava Pacáka v jeho rodném městě se konala v roce 1934. „Později byl zastoupen několika pracemi na kolektivních výstavách. Na současné výstavě tak mají návštěvníci jedinečnou příležitost seznámit se s jeho tvorbou, do níž malíř vetknul své vidění domova,“ pozval Petr Odehnal.