Nejnovější zprávy: VODNICE Baťovka bude mít do dvou let novou porodnici. Stavba přijde na více jak 1,5 miliardy korun

Společnost

​V zaměstnanci kovárny VIVA hubli pro dobrou věc. Peníze firma věnovala dětem

Jubilejní 10. ročník projektu Kilo za kilo v Kovárně VIVA skončil v pondělí 15. 5. závěrečným převážením účastníků. Celkově od začátku února snížili tělesnou váhu o 83,4 kg. Devatenácti účastníkům se navíc podařilo za 100 dní nachodit přes 1 milion kroků.


Autor: Kovárna VIVA

Za každý zhubnutý kilogram plánovala VIVA již tradičně věnovat 100 korun dětem v Praktické škole a dětském domově na Lazech ve Zlíně. Další finance nově přidala i za všechny „chodce – milionáře“ a dětem tak celkově věnovala 18 000 korun.

Kolektivní hubnutí zahájili zaměstnanci v Kovárně VIVA 3. února s jasným cílem – upravit životní styl a zhubnout přebytečná kila. Letos se do projektu zapojilo celkem 50 účastníků. Závěrečné převážení proběhlo 15. května pod dohledem MUDr. Evy Kučerové. „Nepodařilo se nám sice překonat loňský rekordní úbytek, který byl 126 kilo, ale díky nové výzvě o milion kroků se nám společně povedlo rozpohybovat některé kolegy a zmapovat chodeckou náročnost vybraných profesí,“ zhodnotil snažení kolegů Zbyněk Rozsypal, jeden z iniciátorů akce.

Navíc i ti, kteří zdánlivě neuspěli a shodili jen několik kilogramů, udělali pro své zdraví hodně. „U některých se díky analytickému měření ukázalo, že se jim pozitivně změnilo složení těla – ubylo tuků a přibylo svalů,“ vyzdvihla lékařka.

Novým prvkem letošního ročníku byla kroková výzva, ve které bylo cílem ujít milion kroků za sto dní. „To se povedlo celkem 19 účastníkům. Za každého takového „milionáře“ jsme se rozhodli přidat 500 Kč ve prospěch dětí z domova na Lazech,“ potvrdila personální ředitelka Martina Pravdová. „A současně máme prémii i pro samotné „milionáře“, které pozveme na společnou snídani a předáme chodecký dárek.“

Nejúspěšnějším účastníkem se stal Jan Julina, kterému se podařilo shodit 9,5 kg. „Považujeme za skvělé, co se Honzovi podařilo“ ocenil Zbyněk Rozsypal.

Výnos z celé výzvy putuje tradičně dětem z Praktické školy a dětského domova na Lazech ve Zlíně. „Díky hubnutí našich lidí jim věnujeme 8 340 Kč, což sice není tolik jako v předchozích letech, za krokovou výzvu ale přidáváme dalších 9 500 Kč,“ shrnula výtěžek Martina Pravdová s tím, že po zaokrouhlení Kovárna VIVA předá dětem rekordních 18 000 Kč.

Zaměstnanci Kovárny VIVA společně ve výzvě „Kilo za kilo“ hubnou již od roku 2013. Motivující spojení s charitou pak za dobu trvání projektu vyneslo celkově přes 100 tisíc korun.