Nejnovější zprávy: ​EXPEDICE Z101 aneb tři roky v Africe ve stopách Hanzelky a Zikmunda ​Muzeum vystavuje lampu z Titanicu. Nabízí ji k prodeji

Společnost

​V Uherskohradišťské nemocnici se v první polovině roku 2023 narodilo 629 dětí

Od začátku letošního roku do konce měsíce června přišlo v porodnici v Uherskohradišťské nemocnici na svět 629 miminek, z toho 333 chlapečků a 296 holčiček, ve dvou případech se rodiče dočkali hned dvojnásobné radosti v podobě dvojčátek.


Autor: Nemocnice Uherské Hradiště

Nejvíce dětí se stejně jako v první polovině minulého roku narodilo v lednu, a to 61 chlapců a 54 dívek, nejméně miminek spatřilo světlo světa v únoru, kdy se narodilo celkem 92 dětí. Ve srovnání s počtem miminek narozených v první polovině roku 2022 evidují zdravotníci o 85 novorozenců méně.

„V převážné většině k nám jezdí maminky z regionu, výjimkou však nejsou ani „přespolní“ rodičky. V tomto roce jsme tu měli maminku například z Tanzánie či Filipín. Krásné překvapení si pro rodiče a miminko přichystaly zpěvačky a tanečnice z místního folklorního souboru. Nového člena rodiny přivítaly v tradičních krojích za zpěvu nádherných lidových písníček. Jedna z vystupujících umělkyň se k nám chystá, co nevidět, takže se těšíme na další kulturní zážitek,“ řekla staniční sestra oddělení šestinedělí Šárka Došková.

Mezi nejoblíbenější dívčí jména se v první polovině roku zařadily Viktorie, Natálie a Terezy, u chlapečků kralovali Jakub, Matyáš, Adam a Dominik. Mezi novorozenci se však objevila i jména méně častá a neobvyklá. Patří mezi ně například Filomena, Scarlet Riley, Monita, Corey, Matvii či Ruben.

„Všem rodičům moc děkujeme za projevenou důvěru. I když byla první polovina roku ve sledovaném období pro naše oddělení co do počtu narozených miminek klidnější, z dlouhodobého hlediska sledujeme stále rostoucí trend porodnosti. V rámci zvýšení komfortu pro rodičky i gynekologické pacientky, plánujeme přístavbu ambulantního i lůžkového traktu, který nastávajícím maminkám nabídne nadstandardní služby v podobě jednolůžkových, dvoulůžkových a rodinných pokojů," sdělila primářka porodnicko gynekologického oddělení Soňa Pánková.