Nejnovější zprávy: Cyklostezka do Kvasic je uzavřena kvůli kácení nebezpečných stromů Otrokovická radnice vyvěsí tibetskou vlajku

Společnost

V Uherském Hradišti bylo vloni 95 svateb, nejčastěji se lidé berou v létě

Celkem 95 svateb zaznamenal v roce 2023 matriční úřad Uherské Hradiště. Z celkového počtu uzavřených manželství bylo občanských sňatků 80, církevních pak 15.

Ilustrační foto
Autor: pixabay

V rámci matričního úřadu Uherské Hradiště jde o průměrný počet uzavřených manželství. Jako každý rok si nejvíce snoubenců řeklo své „ano“ v rozmezí měsíců červen až září. Jde o období, které častěji umožňuje sňatky ve venkovních prostorech, kde mívají snoubenci zpravidla obřad i následující hostinu, popřípadě i zajištěné ubytování.

Vloni uzavřelo ve správním obvodu matričního úřadu Uherské Hradiště manželství 20 cizích státních občanů. Jednalo se o státní občany Slovenské republiky, Ukrajiny, Íránské islámské republiky, Peruánské republiky, Tuniské republiky a Rumunska.

Uzavření manželství se uskutečnila v obřadní síni Městského úřadu Uherské Hradiště, a dále pak na některých tradičně oblíbených místech, kterými jsou Hotel a restaurace Koníček, Sklepy Mařatice, Vinařský dům Mařatice, Skanzen Rochus, Výšina svatého Metoděje, Reduta či Amfík Bukovina v Popovicích. S netradičnímu požadavky snoubenců se úředníci matričního úřadu v Uherském Hradišti vloni nesetkali.

V Uherském Hradišti se v průběhu roku konají také svatby jubilejní, pokud o to mají manželské páry zájem. V roce 2023 oslavili dlouholetí manželé 2 jubilejní svatby, obě diamantové (60 let manželství).