Nejnovější zprávy: Robert Goláň svými snímky promlouvá s lidmi na okraji Studenti mapují vizuální smog v ulicích Valašského Meziříčí

Společnost

​V Otrokovicích se připravuje jedna z 50 nejlepších marmelád světa

Otrokovická marmeládovna Renaty Zezulkové získala za svůj "Pomeranč s fazolí" zlatou medaili ve světové soutěži Artisan Marmalade Awards v Anglii. Zařadila se tak mezi padesát nejlepších marmelád světa.


Autor: marmelLady

Renata Zezulková sází na neobvyklé a chuťově zajímavé kombinace. Novinkou je propojení pomerančů a fazolí tonka. Ve skutečnosti se nejedná o druh fazole, jak nesprávně napovídá název, ale o semena plodů stromů tonka. „Toto koření chuťově vzdáleně připomíná bílou čokoládu nebo vanilku s lehce karamelovým aroma. Není důvod k obavám, že by chuť džemu připomínala fazolky nakyselo,“ vysvětluje s úsměvem Renata Zezulková a dodává, že porotcům chutnala natolik, že jí udělili ocenění nejvyšší.

Zákazníky oblíbenou stálicí v produkci Renaty Zezulkové je naopak spojení pomerančů s kávovými zrny z otrokovické pražírny kávy Fiery Bean Pavla Gráfa. Toto spojení získalo v jejím repertoáru marmelád a džemů opětovné medailové ocenění na mezinárodní úrovni. „Jde vlastně o moji první citrusovou marmeládu. O to více mě těší, že získala už druhou medaili,“ prozradila MarmelLady.

Porota soutěže Artisan Marmalade Awards složena z odborníků v potravinářském průmyslu posuzovala vzorky z více než 33 zemí světa včetně Ukrajiny, Španělska, Kanady, Brazílie, České republiky, Japonska a Argentiny.

„Konkurence z celého světa byla výjimečná a jsem ráda, že naše džemy již pátým rokem získaly ocenění v této prestižní světové soutěži. Ocenění dokazuje, že zákazníci v našich skleničkách kupují opravdu kvalitní marmelády,“ uvedla Renata Zezulková. Soutěž se každoročně koná v anglické Cumbrii. Seznam všech ocenění je uveden na stránkách Artisan Marmalade Awards, www.marmaladeawards.com. Oba oceněné džemy jsou k dostání na e-shopu www.marmellady.cz, ale také v Otrokovicích ve Farmářském krámku nebo v Pražírně kávy Otrokovice.

Co je MarmelLady:

MarmelLady je projekt o naplnění snu. Vznikl z touhy dělat něco svého. Je také naplněním velké lásky k vaření, úcty ke krásnému kraji Bílých Karpat a tradicím našich valašských předků.

Džemy, čatní a sirupy vyrábíme ručně z nejkvalitnějších surovin převážně z vlastní zahrady nebo od ověřených místních dodavatelů. Snažíme se zpracovávat zapomenuté druhy ovoce typické pro náš kraj (ryngle, mirabelky, špendlíky, jeřabiny). Zpracováváme pouze čerstvé suroviny. Klademe velký důraz na jejich výběr, kvalitu a šetrné zpracování. Naše džemy se vyznačují vysokým podílem ovoce (výběrové neboli extra džemy). Pro výrobu používáme minimální množství cukru bez přidání stabilizátorů, zahušťovadel, ochucovadel. Pro doladění hustoty používáme citrusový pektin. Nezaměnitelnou chuť dodávají našim produktům bylinky a planě rostoucí plody z valašských „kotárů,“ občas také kapka valašské slivovice nebo exotické koření přivezené z našich cest.

Nákup s přidanou hodnotou

Stejně jako na kvalitu našich výrobků dbáme i na design. Motivy prolínající se celým našim sortimentem jsou autorským dílem výtvarnice Jany Svobodové. Celkový vzhled dokresluje keramický dárek vyrobený v sociálně terapeutické dílně NADĚJE v Otrokovicích. Zakoupením našich výrobků získáte nejen kvalitu, ale také podpoříte pracovní terapie pro lidi s handicapem. Z každé prodané skleničky věnujeme 5,-Kč sociálně terapeutické dílně otrokovické pobočky NADĚJE.