Nejnovější zprávy: Cyklostezka do Kvasic je uzavřena kvůli kácení nebezpečných stromů Otrokovická radnice vyvěsí tibetskou vlajku

Společnost

V kovárně Viva opět společně hubnou. Motivací je zdraví i charita

Charitativní projekt Kilo za kilo zahájili už po jedenácté v úterý 30. ledna zaměstnanci v Kovárně VIVA. Za každý zhubnutý kilogram průmyslová kovárna opět daruje 100 korun dětem z Praktické školy a dětského domova na Lazech ve Zlíně.


Autor: Kovárna Viva

Projekt již tradičně odstartoval úvodním převážením na speciální InBody váze, které zajistila společnost MediSPORT Zlín včetně detailní tělesné analýzy. Součástí odpoledne byla i přednáška o rizicích obezity a dalších civilizačních onemocněních, zdravém životním stylu, ale třeba i tipech, jak zvýšit pohybovou aktivitu.

„Fyzická aktivita je pro člověka nesmírně důležitá a kdo se nehýbe vůbec, je na tom stejně, jako by 20 let kouřil,“ upozornila lékařka Eva Kučerová, která vedla odbornou přednášku.

Akce Kilo za kilo si za deset předchozích ročníků získala velkou oblibu mezi zaměstnanci, o čemž svědčí i jejich aktivní zapojení, které se rok od roku zvyšuje.

„Během prvních 2 hodin se do něj zatím přihlásilo rekordních 54 účastníků a další zájemci mají možnost do akce zapojit kdykoli v jejím průběhu,“ uvedl Zbyněk Rozsypal, jeden z iniciátorů akce a dodal, že se velké pozornosti těší i loni poprvé vyhlášená kroková výzva, jejímž cílem je podpořit redukci hmotnosti zdravým pohybem.

„I letos tak budeme motivovat zaměstnance k překonání 1 milionu kroků za období 3 měsíců a stejně jako v roce 2023 oceníme nejaktivnější účastníky hodnotnými cenami,“ doplnil Zbyněk Rozsypal.

Pevnou vůli a vytrvalost kromě dobrého pocitu a přátelského soupeření s kolegy posiluje tradičně také charitativní rozměr akce.

„Čím více kilogramů se našim lidem podaří zhubnout, tím více stokorun poputuje dětem z domova na Lazech,“ vysvětlila personální ředitelka Martina Pravdová a doplnila: „Abychom účastníky akce maximálně podpořili, zařadili jsme opět do jídelníčku naší jídelny jeden zdravější pokrm a nově také naleznou naši pracovníci zdravou svačinku v jídelních automatech.“

Kilo za kilo potrvá do 6. května, kdy se uskuteční závěrečné převážení, vyhodnocení výsledků a vyhlášení celkového finančního výtěžku. Odměněni budou také vítězové, kteří zhubnou nejvíce a v krokové výzvě zdolají největší počet kroků.Motivující spojení s charitou pak za dobu trvání projektu vyneslo téměř 100 tisíc korun.