Nejnovější zprávy: VODNICE Baťovka bude mít do dvou let novou porodnici. Stavba přijde na více jak 1,5 miliardy korun

Společnost

UTB nabízí nový obor, ve kterém vycvičí designéry počítačových her

Nový magisterský obor má název Game Design a spadá pod Fakultu multimediálních komunikací (FMK) Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně (UTB). V pořadí třináctý ateliér fakulty naváže na její výtvarnou tradic.


Autor: UTB Zlín

Nový obor Game Design bude klást důraz na design a originální estetické ztvárnění počítačových her. Zároveň chce rozvíjet kreativní myšlení, učit nové technologie a pěstovat individuální i týmovou práci.

„Český herní průmysl raketově roste. Naši budoucí studenti si projdou celým procesem tvorby her, od přípravy a prezentace pro investory, až po vytvoření hratelného prototypu a vlastní marketingové propagace. Zároveň budou mít možnost vyzkoušet si jednotlivé herní profese, prozkoumat nové technologie a absolvovat výuku ve virtuálním 3D prostředí,“říká o studiu nového oboru Pavel Novák, vedoucí ateliéru.

Fakulta multimediálních komunikací se chopila příležitosti využít videoherní průmysl, jedno z nejrychleji rostoucích průmyslových odvětví v České republice, a zprostředkovat jedinečné studium nadšeným zájemcům.

„Cílem studia je připravit absolventy na pozice v herních firmách, nebo mohou nastoupit na vlastní dráhu. Součástí takové přípravy je i seznámení se s herním odvětvím v podobě různých stáží, přednášek a workshopů odborníků z oboru,“ dodává Pavel Novák, který povede ateliér ve spolupráci s Michalem Ščuglíkem.

Pavel Novák je digitální a game designer, zakladatel nezávislého herního studia polyperfect s.r.o. Díky mnoha oceněním navázal spolupráci s herními ikonami jako je Will Wright (SimCity, The Sims), Lauren Elliot (Carmen Diego), pomáhal Národnímu Muzeum v Los Angeles nebo dodával 3D modely pro Facebook-Oculus.

Michal Ščuglík se dlouhodobě věnuje tvorbě interaktivních instalací a webovému i hernímu programování. Stojí za řádkou převážně klientský her a má bohaté zkušenosti s mnoha různými jazyky, nástroji a hardwarem. Od webových technologií, přes mobilní aplikace až k počítačovému vidění. V neposlední řadě se také zabývá technologií virtuální a rozšířené reality a pomáhá studentům FMK v realizaci jejich projektů.

Oba dva také stojí za novou microsite univerzity www.jenamdvacet.cz.

Zájemci o studium tohoto nového oboru mohou podávat přihlášky až do konce června.