Nejnovější zprávy: Cyklostezka do Kvasic je uzavřena kvůli kácení nebezpečných stromů Otrokovická radnice vyvěsí tibetskou vlajku

Společnost

Týden manželství ve Valašském Meziříčí nabídne besedy

Národní týden manželství, který ve Valašském Meziříčí proběhne již po páté, odstartuje v pondělí 12. února. Letošní ročník otevře téma Kořeny a křídla.

Ilustrační foto
Autor: pixabay

Zájemci se tentokrát mohou těšit na trojici atraktivních besed, které proběhnou v Rodinném, komunitním a vzdělávacím centru Emcéčko a Městské knihovně Valašské Meziříčí. Nechte se inspirovat, jak ze svého dobrého manželství udělat ještě lepší nebo obnovit to, co se časem ze vztahu vytratilo.

12. února v 16.00

Hodnoty manželství a budování partnerského vztahu

Emcéčko – Beseda s Lenkou Bednářovou

Manželství je jako strom. Hodnoty, tradice a zkušenosti přinesené do manželství jsou kořeny, na kterých můžeme začít stavět. Musíme si také vytvářet nové, abychom mohli růst, měnit se a vyvíjet se – mít křídla. Jak jsou kořeny a křídla silné se prokáže v partnerském vztahu v časech dobrých i zlých.

14. února v 9.30

Respekt, podpora a ocenění partnera

Emcéčko – Beseda s Janou Sedlářovou

„Je třeba být si trochu podobní, abychom si rozuměli, ale trochu rozdílní, abychom se milovali" (Jean Jacques Rousseau). Aby manželství rostlo, je důležité mít na čem budovat vzájemný vztah, být si vědomi svých světlých i stinných stránek, mít pevné kořeny, ale také poskytnout volnost, dát křídla.

15. února v 18.00

Kořeny a křídla manželství

malý sál městské knihovny

Beseda Centra pro rodinu Valašské Meziříčí (přednáší Daniel Heller)

V čem je naše manželství zakotveno? Je něco, co je jeho kotva – mimo náš vztah? Z čeho jsme vyšli, co jsme si do manželství přinesli, co jsou naše hodnoty, a nakolik je spolu sdílíme? V čem jsme se změnili? Vyvíjí se naše manželství? Co nám dává křídla? Co nás zvedá? Co nebo kdo nám pomáhá nést těžké věci, aby nás život netiskl k zemi? Co pro nás znamená svoboda a jak ji prožíváme ve stabilním vztahu?