Nejnovější zprávy: ​EXPEDICE Z101 aneb tři roky v Africe ve stopách Hanzelky a Zikmunda ​Muzeum vystavuje lampu z Titanicu. Nabízí ji k prodeji

Společnost

Studenti ze zlínské univerzity vystavují své diplomky

Své magisterské práce představí veřejnosti studenti Fakulty multimediálních komunikací (FMK) Univerzity Tomáše Bati (UTB) ve Zlíně. Výstava Diplomky 22 bude zahájena slavnostní vernisáží ve středu 29. června v univerzitní galerii G18.


Autor: UTB Zlín

Generace křehkých sněhových vloček, jak jsou někdy skepticky nazýváni lidé narození v letech 1995–2010, inspirovala kurátorku výstavy Helenu Maňasovou Hradskou k myšlence výstavy.

„Kdysi jemný sníh se proměňuje v pevná ledová zrna, která mají tendenci k soudržnosti, není jim lhostejné aktuální dění i environmentální krize. Současná nejistá doba se tak podepsala na tématech, která studenty zajímají. Mezi pracemi letošních absolventů se objevují náměty jako destilace duše, příbytek v putovní nouzi, stopování v kruhu, cesta temným lesem a další,“ okomentovala výstavu Helena Maňasová Hradská.

Na výstavě budou k vidění práce více než šedesáti studentů z ateliérů Animovaná tvorba, Audiovizuální tvorba, Arts Management, Design obuvi, Design skla, Digitální design, Grafický design, Produktový design, Prostorová tvorba, Průmyslový design a Reklamní fotografie.

Fakulta multimediálních komunikací Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně slaví v letošním roce již 20 let od svého založení. Výstavu Diplomky, na které představuje veřejnosti práce absolventů magisterského studia, chystá pravidelně od roku 2018.

Letošní Diplomky 22 je možné vidět od 30. června do 21. července 2022 každý den včetně víkendů od 10.00 do 18.00 hodin v univerzitní galerii G18 na adrese Štefánikova 5670 a přilehlých venkovních prostorách. Vstup na výstavu je zdarma.