Nejnovější zprávy: ​EXPEDICE Z101 aneb tři roky v Africe ve stopách Hanzelky a Zikmunda ​Muzeum vystavuje lampu z Titanicu. Nabízí ji k prodeji

Kultura

Snímky kroměřížských fotografů představují město i život v něm

​Dům kultury v Kroměříž hostí až do 2. října výstavu fotografií s názvem Gloria in urbe! Fotografická díla jsou k vidění ve vestibulu Domu kultury.


Autor: Město Kroměříž

„Výstava k 760. výročí města Kroměříže představuje dominanty města i skrytá zákoutí, významné památky v celé jejich kráse i detaily, které nejsou na první pohled patrné. Některé fotografie se vracejí k významným událostem a kulturním i společenským akcím. Zkrátka ukazuje město a život v něm, jeho minulost i současnost,“ uvedl starosta Tomáš Opatrný během vernisáže.

Přehlídku fotografických prací připravil Fotoklub Domu kultury Kroměříž a tvoří ji práce jeho členů současných, bývalých i fotografů, kteří nejsou s klubem spjati.

„Každý z vystavujících přistoupil k problematice fotografování města Kroměříže svým způsobem, nikdo nebyl svazován žádnou ideou, proto je tato výstava nesmírně pestrá. Mezi vystavujícími najdeme fotografie profesionála Jaroslava Stojaníka i mezinárodního mistra fotografie Stanislava Domanského. Z členů fotoklubu mohu dále jmenovat třeba Jakuba Halamu, Jána Zahornackého či Marii Korbelovou,“ řekl Miroslav Pilát, předseda Fotoklubu DK Kroměříž, a doplnil, že na výstavu Gloria in urbe! bude navazovat pravidelná přehlídka prací členů fotoklubu Fotobraní 2023.