Nejnovější zprávy: VODNICE Baťovka bude mít do dvou let novou porodnici. Stavba přijde na více jak 1,5 miliardy korun

Kultura

Setkání muzikantů v Bílých Karpatech přinese i kvalitní gastronomii

Letošní Setkání muzikantů v Bílých Karpatech přinese kombinaci muziky a dobrého jídla. Na Masarykově náměstí ve Valašských Kloboukách se bude hrát a ochutnávat o víkendu od pátku 11. srpna do neděle 13. srpna.


Autor: Město Valašské Klobouky

„Pozvání na muzikantské setkání letos přijalo sedmnáct kapel, muzik a souborů, které pro vás vyberou to nejlepší ze svého repertoáru. V pátek se můžete těšit na country a rockový večer a v sobotu na multižánrový program doprovázený gastrofestivalem s úžasnou skladbou světových kuchyní. V neděli festival vyvrcholí speciálním blokem věnovaným lidovým melodiím v podání dechových hu-deb, cimbálových muzik a folklorních souborů z moravské i slovenské strany hranice. Přijďte se na festivalu setkat a pobavit s muzikanty,“ pozval Jaroslav Baloušek, místostarosta města Valašské Klobouky.

Program v pátek odstartuje v 17 hodin a nabídne kapely Jen-tak country, Hej, Donor nebo Headmaster. „V sobotu se hudební produkce na festivalovém pódiu rozproudí ve 13 hodin a připraví celou plejádu hostů. Zahrají vám skupiny Jazzbook, Ogaři rock, Šamat, Nohow, HarMálek Orchestr nebo The People. O večerní finále se pak postará kapela Křídla,“ přiblížila Magdalena Raková, ředitelka Kulturního a vzdělávacího střediska Valašské Klobouky.

Sekce gastrofestivalu se od sobotních 12 hodin rozprostře v horní části náměstí a pozve k ochutnání kulinářských specialit z více než tří desítek food trucků a gastro stánků. Ty uvaří mimo jiné italské, mexické, indonéské či africké pokrmy, ale také burgery, těstoviny nebo palačinky. K dobrému jídlu nesmí chybět moravská vína, výběrová káva nebo sladké tečky v podobě zmrzlin či vaflí. Nejmenším návštěvníkům se bude líbit na atrakcích v dětské zóně a pro zdatné jedlíky bude jistě atrakcí výzva k účasti v soutěži Valašský frgál.

V neděli se Setkání muzikantů „obleče“ do krojů a v notových zápisech nalistuje lidové písničky. Od-polední blok od 13 hodin nabídne vystoupení národopisného souboru Klobučan, slovenského folklor-ního souboru Váh, dechové hudby Dúbravanka, Nebeské muziky ze slovenské Terchové nebo dechové hudby Valaška. S letošním ročníkem se pak diváci rozloučí v doprovodu dechové hudby Gloria.