Nejnovější zprávy: ​Mezinárodní týden turistiky na Valašsku 2024 spustil registraci Děravá střecha radnice v Karolince zřejmě způsobila výpadek počítačů

Společnost

​Senioři v Lukově trénují na handbike trenažéru

Nový handbike trenažér s virtuální trasou slouží ode dneška klientům Domova pro seniory v Lukov na Zlínsku. Pořízení stroje v hodnotě téměř 100 tisíc korun podpořil Zlínský kraj, podíleli se i další partneři.


Autor: Zlínský kraj

„Už vloni jsme se zapojili do projektu Moneta Czech Tour, který organizuje Cesta za snem. Díky dobrým zkušenostem v této iniciativě pokračujeme. Chceme takto přispět ke zvýšení aktivity seniorů a ke zlepšení jejich zdravotní kondice,“ sdělila statutární náměstkyně hejtmana Hana Ančincová zodpovědná za sociální oblast.

Přístroj si hned po jeho instalaci v lukovském zařízení vyzkoušelo několik seniorů. „Je to zabíračka, protože nejsme zvyklí. Ale líbí se mi to a budu chodit pravidelně,“ sdělila své dojmy paní Ludmila Vávrová. Prozradila, že dřív jezdila na kole hodně a často, ale kvůli pohybovým omezením už něco podobného ve svém věku považovala za nemyslitelné. Zadýchala se, ale také se zasmála: „Dnes jsem jela kdesi kolem Prahy, ale radši bych šlapala kolem Dřevnice,“ popsala s úsměvem své zážitky z virtuální reality.

Smyslem Cesty za snem je bořit bariéry mezi lidmi zcela zdravými a lidmi s handicapem a umožnit všem radost z pohybu. Projekt Moneta Czech Tour je pak určen speciálně seniorům. Trenažér je přizpůsoben tak, aby na něj mohli najet i lidé na invalidním vozíčku.

https://www.cestazasnem.cz/