Nejnovější zprávy: Obchvat u Luhačovic má ochránit léčivé prameny. Budovat se začne v roce 2030 Ostrožská jezera lákají k rekreaci a koupání. Jsou ale zdrojem pitné vody

Společnost

Šéfové osadních výborů a místních komisí jednali s vedením Valašského Meziříčí

Co trápí občany žijící v místních částech Brňov, Bynina, Hrachovec, Juřinka, Lhota a Podlesí, ale také přímo ve městě? Jak může radnice pomoci a čím mohou přispět osadní výbory a místní komise? Na tyto a další otázky hledalo odpověď vedení Valašského Meziříčí spolu se zástupci zmíněných orgánů.


Autor: Město Valašské Meziříčí

Valašské Meziříčí má celkem šest místních částí, v nichž fungují takzvané osadní výbory, a přímo ve městě pak čtyři místní komise.

„Prakticky ve všech se scházejí lidé, kteří chtějí pomoci s rozvojem našeho města. Zároveň jsou jakousi prodlouženou rukou radnice, protože mají nejlepší povědomí o potřebách našich místních částí a jednotlivých lokalit města,“ uvedl místostarosta Petr Nachtmann.

Ten se v uplynulých dnech spolu se starostou Robertem Stržínkem a místostarostkou Yvonou Wojaczkovou sešel s předsedy osadních výborů Brňov, Bynina, Hrachovec, Juřinka, Lhota a Podlesí a také předsedy místních komisí Křižná, Obora, Štěpánov a Vyhlídka.

„Dohodli jsme se nejen na pravidelných schůzkách, ale bavili jsme se i o aktuálních podnětech. Například vytipování lokalit, na kterých by mohla městská policie pomocí přenosného zařízení měřit dodržování nejvyšší dovolené rychlosti ve městě, protože po tomto opatření občané pravidelně volají. Zajímal nás také názor na možnost omezit pořádání ohňostrojů na území celého města. Nejen o těchto bodech však budeme ještě diskutovat,“ uzavřel místostarosta Nachtmann.