Nejnovější zprávy: ​Mezinárodní týden turistiky na Valašsku 2024 spustil registraci Děravá střecha radnice v Karolince zřejmě způsobila výpadek počítačů

Společnost

​Růžový říjen vyvrcholí podporou zlínských fotbalistů

Akce Růžový říjen, kterou stejně jako v loňském roce organizuje Obchodní dům Zlín ve spolupráci s Krajskou nemocnicí T. Bati, jede naplno až do konce října.


Autor: KNTB

Růžová barva se stala symbolem boje proti rakovině prsu, cílem všech aktivit je především upozornit na prevenci, díky níž se mohou onkologická onemocnění začít léčit včas a tudíž úspěšně. Počet nových onkologických pacientů se totiž neustále zvyšuje. V roce 2020 jich ve Zlíně přibylo 1200, v loňském roce 1300. Posouvá se i věk, dříve to byli lidé 75 let a výše, nyní je onkologických onemocnění nejvíce ve věkové kategorii 50 až 60 let.

Růžový říjen je v plném běhu, a ještě ho čeká zajímavé finále! V rámci akce Růžový říjen posílají obchody a gastro podniky Obchodního domu Zlín z každého říjnového nákupu jednu korunu na transparentní účet ve prospěch Onkologického oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně. Mimo to mohou lidé přispět na účet nemocnice také přímo, a to platbou přes QR kód nebo převodem. Podrobnější informace včetně QR kódu najdou na www.obchodnidumzlin.cz/ruzovy-rijen.

Do akce se zapojili i zlínští sportovci. Hokejový tým PSG Berani Zlín pošle na transparentní účet zlínské nemocnice pět korun z každé prodané vstupenky ze zápasu, který se uskutečnil 15. října, na Aukru také stále probíhají aukce vybavení hokejistů.

Pomáhat budou i zlínští fotbalisté, a to již tuto sobotu 29. října od 18 hodin, kdy se odehraje utkání FC TRINITY Zlín s týmem FC Viktoria Plzeň. Z každé prodané vstupenky poputuje 10 korun na podporu zlínské onkologie. A to není zdaleka všechno – letos klub FC TRINITY Zlín akci podpoří ještě více. Speciálně na zápas s Plzní obléknou hráči speciální dresy v barvách a s prvky projektu Růžový říjen a odehrají v nich celé utkání. Dresy se následně ve spolupráci s Obchodním domem Zlín a portálem slevici.cz budou dražit. Celý výtěžek z dražby opět připadne Onkologickému oddělení Krajské nemocnice T. Bati ve Zlíně. Aktuální informace bude klub FC TRINITY Zlín zveřejňovat na svých webových stránkách https://www.fctrinityzlin.cz/ a sociálních sítích.

V loňském roce díky výtěžku Růžového října ve výši 115 tisíc 606 korun zakoupilo zlínské onkologické oddělení ultrazvuk na zavádění nitrožilních vstupů. Letos zatím neznámá částka poputuje na vybavení nové onkologické ambulance.