Nejnovější zprávy: ​EXPEDICE Z101 aneb tři roky v Africe ve stopách Hanzelky a Zikmunda ​Muzeum vystavuje lampu z Titanicu. Nabízí ji k prodeji

Kultura

​Rožnovské náměstí ožije tradiční Masopustní veselicí

Tradičním masopustním veselím ožije v sobotu 19. února 2022 rožnovské Masarykovo náměstí. Veselice odstartuje v 10.00 hodin a nebudou chybět tradiční masopustní dobroty, masky spojené s masopustem nebo cimbálová muzika.


Autor: Město Rožnov pod Radhoštěm

Tradiční masopustní průvod zamíří v sobotu v 10.00 hodin na rožnovskou radnici na Masarykově náměstí, kde symbolicky započne svou obchůzku po městě. Letošní tradiční průvod obstará Valašský soubor písní a tanců Radhošť, Rožnovská lesní mateřská škola a Montessori školka Na Vlně, samotnou masopustní veselici poté organizačně zajišťuje T-klub kulturní agentura a město Rožnov pod Radhoštěm.

„Masopustní průvod je jedním z tradičním lidových zvyků, kterým si lidé zpestřovali zimu. Tradiční masopust byl v muzeu zrušen z důvodu opatření proti covidu a nás mrzelo, že by o tento den všichni přišli. Jsme rádi, že jsme se domluvili na spolupráci se školkami, které masopustní průvod oživovaly v minulých letech a společně zorganizovali tuto veselici na náměstí. Věřím, že si tento den společně všichni užijeme a lidé se nebudou bát dorazit v maskách,“ uvedla místostarostka Kristýna Kosová.

Na Masarykově náměstí bude k dostání také ochutnávka masopustních specialit, jako jsou tradiční voňavé koblihy nebo zabijačkové pochoutky. Masopust zvaný také končiny, fašank či šibřinky je svátkem, který vyzývá k zábavě a hojné konzumaci dobrého jídla a pití. Předchází totiž čtyřicetidennímu předvelikonočnímu půstu, proto je třeba se poveselit a najíst „do zásoby“.