Nejnovější zprávy: ​Mezinárodní týden turistiky na Valašsku 2024 spustil registraci Děravá střecha radnice v Karolince zřejmě způsobila výpadek počítačů

Společnost

​Resort Valachy zve na dětské závody, kurz pečení frgálů i besedu s Czendlikem a Kopeckou

Lyžařské závody pro děti, ale i kurzy pečení frgálů nebo tříkrálové posezení se Zbigniewem Czendlikem a Martinou Viktorií Kopeckou: to vše chystá na příští dny Resort Valachy Velké Karlovicích.


Autor: Resort Valachy

Tím hlavním, co nyní návštěvníky láká do Velkých Karlovic, je vedle wellness především lyžování. I přes oteplení je na sjezdovce Horal stále zhruba 50 centimetrů sněhu a lyžuje se denně od 8:30 do 17 hodin. V provozu je i Lyžařská škola Razulák. V neděli 8. ledna se chystá první ze série dětských lyžařských závodů O pohár strašidýlka Razuláka. Slalom se jede ve třech věkových kategoriích, registrace probíhá od 11:30 v kanceláři lyžařské školy a samotný závod začíná ve 13 hodin.

Už tento čtvrtek 5. ledna hostí Spa hotel Lanterna dvě populární osobnosti církevního světa - kněze Zbigniewa Czendlika a farářku Martinu Viktorii Kopeckou. Posezení s besedou ve Spa hotelu Lanterna pod názvem Večer (před)tříkrálový bude věnováno církevním tradicím od Dušiček až po Hromnice, součástí bude i ochutnávka jídel podle knihy Vánoční tradinář, jehož je Martina Viktorie Kopecká spoluautorkou.

O víkendu si přijdou na své milovníci vaření a pečení všeho věku. V sobotu 7. ledna je připraven Kurz pečení pizzy (nejen) pro děti v hotelu Galik, v neděli 8. ledna se na stejné místě koná populární Kurz pečení valašských frgálů. Na obě akce jsou ještě volná místa.

Také další období bude bohaté na různé akce. Během zimní sezóny se chystá například testování skialpů, běžkařský závod Noční stopa Valachy, degustační večer s vinařem Janem Stávkem ve Spa hotelu Lanterna nebo oblíbená Maškarní lyžovačka na Horalu k zakončení lyžařské sezóny.

Více na www.valachy.cz/akce

Kalendář akcí Resortu Valachy na zimu 2023:

  ·5. 1. Zbigniew Czendlik a Martina Viktorie Kopecká: Večer (před)tříkrálový

  ·7. 1. Kurz pečení pizzy (nejen) pro děti

  ·8. 1. Závod O pohár strašidýlka Razuláka

  ·8. 1. Kurz pečení valašských frgálů

  ·14. 1. Kurz přípravy borůvkových knedlíků

  ·22. 1. Kurz pečení valašských frgálů

  ·27. 1. Degustační večer s vinařem Janem Stávkem a šéfkuchařem Pavolem Pikulákem ve Spa hotelu Lanterna (hudební doprovod: saxofonistka Nikol Naňáková)

  ·4. 2. Noční stopa Valachy – první závod DATART Valachy tour

  ·4. 2. Testování skialpů Dynafit

  ·6. – 9. 2. Škola běžeckého lyžování (Spa hotel Lanterna)

  ·11. 2. Šansonový večer s Kateřinou Mrlinovou ve Spa hotelu Lanterna

  ·12. 2. Závod O pohár strašidýlka Razuláka

  ·18. 2. Valentýnské hraní se saxofonistkou DeeSaxxem ve Spa hotelu Lanterna

  ·19. 22. 2. Běžkařský kemp s Martinem Koukalem (Spa hotel Lanterna)

  ·19. 2. Závod O pohár strašidýlka Razuláka

  ·4. 3. Zimní železný hasič na Razule

  ·5. 3. Maškarní lyžovačka na Horalu

  ·26. – 29. 3. Flow s Marianem Jelínkem (Spa hotel Lanterna)