Nejnovější zprávy: ​Na zmírnění následků sucha v lesích poskytl kraj od roku 2017 přes 26 milionů korun Památník obětí světových válek ve Vsetíně je větší od dalších 200 jmen

Společnost

Renovované tržiště Pod Kaštany zahájilo zkušební provoz

Začíná testovací prodej na tržišti Pod Kaštany Zlín. V tomto testovacím režimu se bude prodávat v pracovní dny od pondělí do pátku v čase od 8 do 16 hodin.

Vizualizace
Autor: www.trzistepodkastany.cz

Prozatím s prodejní nabídkou přišlo sedm prodejců, postupně budou přibývat další. Stále se mohou prodejci do zkušebního prodeje za výhodných podmínek připojit. Aktuálně také běží rezervační řízení pro prodej na tržišti v roce 2023.

„Chceme využít zimních měsíců, kdy ze strany prodejců není příliš velký zájem o prodej na tržišti k testování a odladění provozu nového tržiště tak, aby na jaře fungovalo co nejlépe,“ sdělil náměstek primátora pro majetek a rozvojové plochy Pavel Brada.

Návštěvníci na trhu najdou ke koupi například zeleninu z vlastní produkce, kvašené zelí, česnek, sušené ovoce, med, výrobky z ovčí vlny, sklářské a pletené výrobky, zabíjačku, holandské sýry či sušené zvěřinové klobásy. Počítat mohou ale i s koupí koření, biozeleniny i teplého občerstvení. To bude od 20. ledna 2023 vždy jednou týdně prodávat zlínský řemeslný výrobce lahůdek Hostinář. V nabídce má teplou domácí polévku, speciální paštiku v krustě, sádlo řemeslný chléb, kimchi a další lahůdky. Průběžně doplní tržní sortiment prodejci tyrolských specialit, moštů a živých ryb.

„Pro zájemce, kteří by chtěli svůj sortiment nabízet v rámci zkušebního režimu, má město zvýhodněné podmínky. V měsíci lednu a únoru nemusí platit za nájem a mohou si tak prodej na novém tržišti zdarma vyzkoušet. Aktuálně také běží rezervační řízení pro prodej na tržišti v roce 2023,“ doplnila Michaela Topič, manažerka tržiště Pod Kaštany Zlín.

Ve zkušebním provozu v zimním období je otevírací doba přizpůsobena přízni počasí. Prodejci tak otevřou ve dnech bez deště, sněhu a velkých mrazů.

Zájemci o prodej na zlínském tržišti mohou zasílat své nabídky na e-mail: michaelatopic@zlin.eu.

Informace o prodejních dnech, sortimentu i případných změnách v prodejních dnech, budou zveřejněny na webu www.trzistepodkastany.cz, facebooku tržiště Pod Kaštany Zlín a instagramu.

Plný provoz tržiště Pod Kaštany Zlín začne 1. března 2023.