Nejnovější zprávy: Nešťastnice chtěla zainvestovat do kryptoměny. Přišla o milion korun Jarní potravinová sbírka Nadace AGEL zasytí potřebné ve Valašském Meziříčí

Kultura

​Přístaviště na Baťově letos ožije sérií koncertů, letním kinem i motosrazem

Koncerty, letní kino, ale také vinobraní, pivní festival a další akce. Na to vše se v letošním roce mohou těšit návštěvníci otrokovického přístaviště na Baťově.


Autor: Město Otrokovice

Přístaviště navštíví každoročně tisíce lidí, ať už na kole, či pěšky. I z tohoto důvodu se město před dvěma lety rozhodlo celý areál zmodernizovat a zútulnit. Lidé mají možnost využít odpočinkové zóny, bufetu či služeb Turistického informačního centra, které se po zimní odmlce opět otevře 4. dubna.

Areál i letos ožije celou řadou akcí, které připravuje městská společnost Otrokovická BESEDA. Sérii odstartuje Májová pouť a odemykání vody. „Na této tradiční akci vystoupí děti z DDM Sluníčko, chybět nebude vodnická družina, která přinese starostce města klíč od řeky Moravy, aby jím mohla odemknout Baťův kanál a zahájit tak novou plavební sezonu. O hudební kulisu se budou starat dvě kapely – Erneston a Rock & Rollers a dopolední čas zpříjemní taneční vystoupení orientálních tanečnic,“ vyjmenovala dramaturgyně Otrokovické Besedy Alena Velecká.

A lidé nebudou ochuzeni ani o tradiční vyhlídkové plavby. „Ty se i přes komplikace, které s sebou přináší výstavba dálnice u Napajedel, budou konat nejenom 1. května, ale po celou letní sezonu,“ doplnil jednatel Otrokovické BESEDY Filip Pastuszek.

Užít si skvělou hudbu ve stínu stromů a u vody umožní letní pásmo koncertů Živé přístaviště, které bude 28. června a 1. září patřit regionálním kapelám. Na konci června odstartuje letní kino, které bude promítat od 28. června do 1. července a následně od 29. srpna do 1. září.

Návštěvníci přístaviště se však letos mohou těšit i na pár novinek. „Jednou z nich je zprovoznění bezplatného Wi-Fi připojení, další je nový provozovatel bufetu, který v areálu především o prázdninách chystá několik menších kulturních akcí, jako například motosraz, pivní fest a vinobraní. Věřím, že si lidé i v letošním roce najdou chvíli a zavítají do nově zrekonstruovaného areálu ať už na některou z akcí, nebo si třeba jen tak posedět a popovídat s přáteli,“ pozval jednatel Besedy Filip Pastuszek.