Nejnovější zprávy: VODNICE Baťovka bude mít do dvou let novou porodnici. Stavba přijde na více jak 1,5 miliardy korun

Kultura

​Prázdniny v Rožnově odstartují třídenní Rožnovské slavnosti i Zpívající vlak s četníky

Třídenním folklorním festivalem Rožnovské slavnosti odstartují v pátek 2. července prázdninové akce v Rožnově pod Radhoštěm. Milovníky romantiky zašlých časů navíc potěší první letošní jízda Rožnovského parního léta, na které se představí četníci v dobových uniformách.


Autor: VMP Rožnov pod Radhoštěm, Josef Vendolský

Od pátku 2. července do neděle 4. července ožije město 41. ročníkem Mezinárodního folklorního festivalu Rožnovské slavnosti Během 3 festivalových dnů se v téměř dvaceti programech představí na 800 účinkujících z Valašska a různých koutů naší vlasti.

Těšit se můžeme například na galaprogram VUS Ondráš, tradiční soutěž v odzemku, hudební pořad o gajdoších, vystoupení dětských a dospělých folklorních souborů, připomínku jubileí významných osobností regionu. Program, informace a podrobnosti naleznete zde

Léto s párou

V sobotu 3. července pojedou do Rožnova letos poprvé historické parní vlaky tažené parní lokomotivou. A hned letošní první jízda přinese nejen muzikanty na peróně i ve vleku, ale také jednu novinku. Velkou premiérou bude účast uniformovaných prvorepublikových četníků, které velmi dobře doplní atmosféru historického parního vláčku.

Pasažéři vlaku se 3. července i v některých dalších letních jízdách mohou těšit na unikátní uniformy četnictva z počátků Republiky – z let 1918 až 1919. Stejný typ byl využit v seriálu Četníci z Luhačovic. „K vidění budou také o něco mladší kostýmy z 30. let minulého století, které se proslavily v seriálu Četnické Humoresky. Četníci v krásných dobových uniformách budou hlídat vláčky Rožnovského parního léta ve vybraných termínech, jejich zatím první potvrzená jízda je právě nyní – v sobotu 3. července 2021. Tak se svezte s námi a třeba si udělejte pěknou památeční fotku s četníky z dávných časů první republiky. Plán na víkend je jasný - vezměte děti, vnoučky, rodinku a vyrazte parním vláčkem do Rožnova,“ uvedl destinační manažer rožnovské radnice Marek Havran.

Jízdní řád Rožnovského parního léta 2021 je následující: v každém ze čtyř termínů parní vlak z Valašského Meziříčí odjíždí v 9.50 a 13.10 hodin, zpět z Rožnova do Valašského Meziříčí pojede v 11.12 a v 15.34 hodin.

Program Rožnovského parního léta 2021 včetně informací o předprodeji jízdenek najdete zde.