Nejnovější zprávy: Opilý mladík bez papírů řídil BMW, srazil motorku a ujel Ve Vsetíně začíná přestavba "křižovatky smrti"

Kultura

​Pavel Zedníček převzal na Zlín film festivalu ocenění Zlatý střevíček

Slavnostním večerem byl ve čtvrtek 26. května zahájen 62. ročník Zlín Film Festivalu. V jeho průběhu převzal od organizátorů cenu Zlatý střevíček za mimořádný přínos kinematografii pro děti a mládež herec Pavel Zedníček.


Autor: Zlín Film Festival

Největší a nejstarší festival filmů pro děti a mládež odstartoval ve Zlíně svůj 62. ročník. Hned v průběhu úvodního slavnostního večera udělil festival první své ocenění. Držitelem Zlatého střevíčku za mimořádný přínos kinematografii pro děti a mládež se stal Pavel Zedníček.¨

Herec, bavič, moderátor a dabér, který vyrůstal ve Zlíně, přijal ocenění s nadšením. „Děkuji. Udělalo mi to velkou radost. Nejen proto, že ta cena je zlínská, ale i proto, že mám vystudovanou střední průmyslovou školu kožařskou, dá se tedy říct, že jsem od bot. Ve škole jsem si vyrobil střevíček kožený, teď mám i zlatý.“

Pavel Zedníček patří k legendám českého divadla. Je známý z desítek filmových a televizních rolí, zahrál si ve filmech a seriálech pro děti Chobotnice z II. patra, Konec velkých prázdnin, Špačkovi v síti času, Lotrando a Zubejda a mnoha dalších. V současné době vystupuje v pražském Divadle Kalich.

Více na www.zlinfest.cz