Nejnovější zprávy: ​EXPEDICE Z101 aneb tři roky v Africe ve stopách Hanzelky a Zikmunda ​Muzeum vystavuje lampu z Titanicu. Nabízí ji k prodeji

Společnost

Otrokovice staví pumptrackovou dráhu, hotová bude o prázdninách

Budování Freetime zóny Otrokovice-Trávníky vstoupilo do své druhé části. Tou je výstavba pumptrackové dráhy. První jezdci se na ní budou moci projet ještě o prázdninách. Investice byla vyčíslena na 4,3 milionu korun.


Autor: Město Otrokovice

Volnočasový areál v blízkosti dětského dopravního hřiště začalo město budovat v roce 2020. Jako první přišla na řadu výstavba skateparku, který byl slavnostně otevřen loni v srpnu. Moderní betonové hřiště, jehož dominantou je velký bazén, se aktuálně řadí mezi špičky v republice. Radnici jeho výstavba vyšla na 6,7 milionu korun. Nyní přichází na řadu výstavba další části areálu, kterým je pumptracková dráha. Její délka bude dosahovat 283 metrů.

„Jedná se o stavbu sportovní asfaltové dráhy neboli povrchové sportovní překážky ve volném prostoru, která bude určena ke sportovnímu vyžití nejenom sportovcům, ale i široké veřejnosti,“ přiblížil vedoucí odboru rozvoje města Erik Štábl.

Pumptrack je unikátní typ dráhy, který místo šlapání využívá „pumpování“ jako hnací sílu. Taková dráha je ideální pro nácvik rovnováhy a získání dalších dovedností na kole, koloběžce nebo bruslích. „Stavební firma již upravila terén a vymodelovala samotnou dráhu. V následujících týdnech, po technologické přestávce, dojde k pokládce finální asfaltové vrstvy a úpravám okolí, takže předpokládáme, že již na začátku srpna by dráha měla být hotová,“ doplnil Štábl.

Náklady na tuto investici, která byla vyčíslena na 4,3 milionu korun, hradí město ze svého rozpočtu. „Na příští rok připravujeme další etapu freetime zóny, která zahrnuje parkourové hřiště a slackline zónu. Věřím, že si toto nadčasové hřiště užijí sportovci každého věku a že při sportu budou všichni dbát především na bezpečnost. Také doufám, že všichni návštěvníci budou hřiště udržovat v čistotě a pořádku,“ vyslovila přání starostka města Hana Večerková.