Nejnovější zprávy: Kam vyrazit v úmorném vedru? Přehrada nebo koupaliště v Pozlovicích to jistí ​Čtvrt milionu kostek na jednom místě: ve Zlíně se otevře výstava a herna Lego®

Společnost

Otrokovice plánují rekonstrukci koupaliště. Začnou na podzim

Jakmile budou po letošní letní sezoně uzavřeny brány Městského koupaliště Otrokovice, začne se pracovat na jeho obnově. Návštěvníci se dočkají nového brouzdaliště, brodítka, skluzavek a dalších novinek. Rekonstrukce koupaliště bude trvat přibližně 9 měsíců.


Autor: Město Otrokovice

V souvislosti se zamýšlenou rekonstrukcí části areálu nebudou provedeny pouze nadzemní objekty, ale je třeba řešit i nový vodovod, kanalizaci, silnoproudé rozvody. Veškerá bazénová technologie pak bude umístěna v zemním objektu,“ vyjmenovává Erik Štábl, vedoucí odboru rozvoje města. V areálu koupaliště dojde i k viditelným změnám.

Rodiče s malými dětmi ocení nové brouzdaliště a brodítka, starší děti nové skluzavky a dospělí mohou využívat upravené plochy sloužící k odpočinku. Nové brouzdaliště je navrženo jako průnik čtverce a obdélníku. Konstrukční návrh je řešen z železobetonu. Finální povrch bude proveden z těžké bazénové fólie,“ popsal plánované brouzdaliště Erik Štábl.

V květnu příštího roku by mělo být koupaliště zrekonstruováno. V prvních týdnech bude spuštěn zkušební provoz a od začátku hlavní letní sezony 2022 bude koupaliště v novém kabátě sloužit všem návštěvníkům.

„Oprava Městského koupaliště Otrokovice byla vyčíslena na 19,6 milionů korun a bude hrazena z městského rozpočtu. Jelikož stavba přechází do roku 2022, část výdajů je vyčleněna v letošním rozpočtu a investiční výdaje pro rok 2022 budou nárokovány v návrhu rozpočtu pro rok 2022,“ vysvětlila starostka Hana Večerková způsob financování oprav.

Areál koupaliště je situován v krásném přírodním prostředí Bahňáku. Celková plocha areálu, včetně travnatých pláží je přibližně 7 hektarů. Velký bazén i brouzdaliště jsou vyhřívány a v době provozu areálu dosahuje teplota vody až 27°C. Bazénová voda snese nejpřísnější hodnocení, neboť je upravována moderním filtračním zařízením.