Nejnovější zprávy: ​EXPEDICE Z101 aneb tři roky v Africe ve stopách Hanzelky a Zikmunda ​Muzeum vystavuje lampu z Titanicu. Nabízí ji k prodeji

Společnost

Otrokovice letos ožijí tradičními akcemi. Poprvé také oslaví fašank

Patnáct oblíbených akcí čeká obyvatele Otrokovic v roce 2022. Lidé se znovu mohou těšit na Vítání jara, Májovou i Michalskou pouť, třídenní festival Otrokovické letní slavnosti, lampionový průvod, rozsvěcování vánočního stromu a řadu dalších. Novinou bude v únoru Otrokovický FAŠANK.

Ilustrační foto
Autor: Město Otrokovice

Vyjímaje ledna, kdy v jeho začátku končí pouze adventní bruslení, jsou lidé v Otrokovicích každý měsíc zváni na společenské kulturní akce v režii města. Kulturu v novém roce odstartuje v únoru Otrokovický FAŠANK. Jde o novinku, kterou se město připojuje k aktivitám dobrovolných hasičů. Ti ve městě průvod pořádají každoročně ve vlastní režii. Nově bude doplněn o aktivity na náměstí, které budou mít charitativní podtext.

„V letošním roce jsme byli nuceni zrušit akci ‚Otrokovice pomáhají potřebným‘, kdy jsou prodejem občerstvení podpořeni ti, kteří naši pomoc potřebují nejvíc. Velmi nás to mrzelo. Nechtěli jsme se ale vzdát a přislíbili, že jakmile to bude možné, akci uspořádáme u jiné příležitosti. Tou nejbližší je únorový masopust neboli fašank. Věřím, že se tato událost stane oblíbenou a na náměstí se opět sejdeme a užijeme si zimní atmosféru s krásnými tradičními maskami,“ přiblížila starostka města Otrokovice Hana Večerková.

Březen bude patřit tradičně oceňování nejlepších sportovců města a pedagogů. Oproti předchozím letům se do března přesune i městský ples. V úvodu dubna se po celém městě spustí fontány, což si připomeneme na náměstí v rámci akce Vítání jara. O měsíc později se otevře řeka Morava a park před Společenským domem ovládne Májová pouť. Ani v roce 2022 nebude chybět mezinárodní hobby cyklojízda Otrokovice – Dubnica nad Váhom. Celkem třikrát v létě ovládne hudba náměstí 3. května při sérii dvojkoncertů regionálních kapel.

Nejrozsáhlejší společensko-kulturní akcí budou i v následujícím roce třídenní Otrokovické letní slavnosti, které se uskuteční v termínu od 15. – 17. 7. 2022. V pátek, sobotu i neděli si na své přijdou malí i dospělí výběrem z široké programové nabídky. Dva srpnové večery pak budou lidé v přístavišti moci shlédnout filmy v letním kině.

Začátek podzimu je neodmyslitelně spojen s Michalskou poutí a Michalfestem, který představí regionální kapely. V říjnu si slavnostním večerem připomeneme Den vzniku samostatného československého státu, kdy budou tradičně předána ocenění významným osobnostem. V polovině listopadu projde městem lampionový průvod a na večerní obloze se rozzáří ohňostroj. Vánoční strom se v Otrokovicích na náměstí rozsvítí 25. listopadu 2022 a k této oblíbené události už neodmyslitelně patří charitativní akce „Otrokovice pomáhají potřebným“. Od prosince do ledna se bude opět bruslit na náměstí.

„Kromě vyjmenovaných akcí městského významu, které připravujeme pro město, pořádáme v průběhu roku celou řadu dalších kulturně-společenských akcí pro veřejnost. Nabízíme hostující i domácí divadelní představení, koncerty, kina, festivaly, výstavy i cestovatelské přednášky. Vzhledem k aktuální pandemické situaci se mohou termíny akcí ještě změnit, proto doporučujeme sledovat naše webové stránky www.otrokovickabeseda.cz i facebookový profil, kde jsou informace vždy aktuální. Měsíční program naleznete také v Otrokovických novinách a některé akce zveřejňujeme prostřednictvím plakátovacích ploch a billboardů ve městě. Zájemci o kulturu jsou u nás srdečně vítání,“ uzavřel za organizátory akcí jednatel Otrokovické BESEDY Filip Pastuszek.