Nejnovější zprávy: ​EXPEDICE Z101 aneb tři roky v Africe ve stopách Hanzelky a Zikmunda ​Muzeum vystavuje lampu z Titanicu. Nabízí ji k prodeji

Společnost

Ostrov Sumba v Indonésii zasáhl cyklon. Na pomoc přispěchali v Kroměřížské nemocnici

Ostrov Sumba ve východní Indonésii před časem postihl cyklón, který zatopil velkou část ostrova. Pracovníci dětského oddělení Kroměřížské nemocnice proto vybrali peníze na nákup potřebných potravin.


Autor: Kroměřížská nemocnice

Kolektiv Dětského oddělení Kroměřížské nemocnice mezi sebou uspořádal sbírku, v rámci níž vybral dva tisíce korun. Za tuto částku byly následně z ostatních částí země zakoupeny potraviny a převezeny do zničené oblasti, kde se o ně podělil domorodý lid.

S celým nápadem přišla Holešovanka Iveta Šnircová Dvořáková, která turistikou nepolíbenou východní část Indonésie miluje a již mnoho let je s tamními obyvateli v kontaktu. Aby jim nyní co nejvíce pomohla, oslovila své přátele na sociálních sítích s prosbou o pomoc.

Tu vyslyšel také personál dětského oddělení, který na pomoc obyvatelům této části Indonésie zaslal dva tisíce korun, což je na tamní poměry vysoká částka. Mimo jiné se za ni dá postavit například menší obytná chýše.

„Ten nápad nás okamžitě nadchl, takže jsme se domluvili, že mezi sebou uspořádáme sbírku, abychom také mohli pomoci,“ uvedla vrchní sestra oddělení Ivana Dvořáková s tím, že za vybrané peníze posléze koordinátorka pomoci nakoupila mimo jiné vejce, rýži, těstoviny, olej či pitnou vodu.

„Celkem se nám prostřednictvím videohovorů podařilo za peníze od dárců pořídit od místních producentů asi dva tisíce kilogramů potravin. Poté se mi podařilo s místní vládou vyjednat, aby tuto pomoc transportovali do zatopených a zcela zničených oblastí,“ podotkla koordinátorka.