Nejnovější zprávy: "Tohle dělal ne tesař, ale Mistr tesař," říká o práci starých mistrů Martin Šrámek Strážníci vyvedli z koupaliště Bajda neukázněné návštěvníky

Společnost

O psy z útulku ve Valašském Meziříčí je velký zájem

Aktuálně se v Psím útulku Valašské Meziříčí nacházejí pouze čtyři nalezenci a jenom dva z nich jsou určeni k adopci. Velkou část odchycených psů se totiž daří vracet původním majitelům.

Najde se nový pán?
Autor: Město Valašské Meziříčí

Valašskomeziříčský útulek pro psy s kapacitou 25 zvířat stojí v ulici Mikoláše Alše a provozuje ho městem spoluvlastněná společnost TS Valašské Meziříčí, s. r. o.

Najde se nový pán?

Za provoz útulku jsme loni zaplatili bezmála 590 tisíc korun a v průběhu roku jím prošlo sedmdesát pejsků. Celkem třicet šest z nich se pak i díky povinnému čipování vrátilo k původním majitelům a dvacet devět našlo nový domov. Těší mě, že drtivá většina psů umístěných do útulku se zde dlouho nezdrží,“ řekl s úsměvem starosta Robert Stržínek.

Tradičně největší zájem je podle něj o štěňata a mladé psy. „Velmi si vážíme také podpory společností a občanů, kteří loni útulku darovali téměř čtyřicet tři tisíc korun. Tyto peníze se využily na nákup krmiva,“ navázal starosta Stržínek.

Radnice ve Valašském Meziříčí od roku 2020 adopce také aktivně podporuje. Občan města, který převzal psa z útulku, je v daném roce a také v tom následujícím zcela osvobozen od poplatku.

V dalších letech platí poloviční částku ze základní sazby, která v případě psů v bytových domech činí 1 260 a u psů v rodinných domech 500, respektive 300 Kč za rok (sazebník poplatku ZDE).