Nejnovější zprávy: Nešťastnice chtěla zainvestovat do kryptoměny. Přišla o milion korun Jarní potravinová sbírka Nadace AGEL zasytí potřebné ve Valašském Meziříčí

Společnost

Nejstarší občanka města Libuše Ševčíková oslavila 100 let

Sto let oslavila Libuše Ševčíková z Otrokovic, která je současně nejstarší občankou města. K významnému životnímu jubileu jí přišla domů popřát starostka města Otrokovice Hana Večerková.


Autor: Město Otrokovice

Paní Libuše Ševčíková se narodila 22. března 1924 v malé podkrkonošské osadě Ždírec u Staré Paky. Do rodiny přišla jako čtvrté dítě v pořadí po třech chlapcích. Ve 14 letech ji přijali do Baťovy školy práce, a tak nastoupila na Průmyslovou školu a na internát v Otrokovicích. „Babička prošla Baťovou školou práce a na tuto dobu ráda vzpomíná. Měli čas na práci i odpočinek a především byli skromní, střídmí a pilní. Myslím, že vštípení a osvojení si baťovských principů, stejně jako pozitivní přístup k životu jsou receptem na její dlouhý život,“ zmínil při společném setkání vnuk Richard Vodárek.

Dnes už paní Ševčíková není tak aktivní jako dříve, kdy vedla velmi činorodý život. „Vždy ráda pekla a kromě toho, že koláči zásobovala celou rodinu, tak také vyráběla dorty na zakázku. Byla velmi šikovná švadlena a dobře ovládala i další ruční práce. Dnes jí radost v životě nejvíce udělá dobrá mléčná čokoláda a káva,“ doplnil vnuk Richard.

Libuše Ševčíková je i dnes ve svých 100 letech stále usměvavá paní. Za křehkým zjevem „pohádkové babičky“ skrývá silnou ženu, která v životě dokázala překonat a zvládnout nejednu překážku a zachovat si pozitivní pohled na svět. „Paní Ševčíkové jsme popřáli především zdraví, hodně sil a spokojenost do dalších let. Aby se mohla stále radovat z blízkosti své rodiny a všichni její členové jí dělali radost,“ uvedla otrokovická starostka Hana Večerková, která oslavenkyni popřála společně se Zdeňkem Mikelem, ředitelem SENIORU Otrokovice. Otrokovické zařízení v blízkosti řeky Moravy je jejím domovem již deset let.