Nejnovější zprávy: Nešťastnice chtěla zainvestovat do kryptoměny. Přišla o milion korun Jarní potravinová sbírka Nadace AGEL zasytí potřebné ve Valašském Meziříčí

Kultura

Tři nejlepší evropské dětské filmy byly letos vyhlášeny ze Zlína

Na Zlín Film Festivalu byly uděleny evropské filmové ceny ECFA. Ceremonie se konala 30. května online, o vítězích rozhodovalo 150 členů asociace. Ocenění získaly tři snímky.

Vysokého hodnocení se dočkal například litevský krátký film Matilda a náhradní hlava
Autor: Zlín Film Festival

Nejlepší hodnocení získal litevský krátký film Matilda a náhradní hlava, francouzský dokument Zítřek je náš a celovečerní snímek Marona, který vznikl ve francouzsko-rumunsko-belgické koprodukci

Výjimečná filmová událost se odehrála na 61. Zlín Film Festivalu ve Zlíně. „Tato ceremonie se každoročně koná během únorového Berlinale. Kvůli pandemické situaci se letos změnilo místo konání a poprvé se vše událo online ze studia Zlín Film Festivalu, které bylo vystavěno pro mimořádný první díl Zlín Film Festivalu,“ uvedla umělecká ředitelka ZFF Markéta Pášmová.

Dodala, že Zlín Film Festival je dlouholetým členem organizace ECFA a od roku 2012 také pravidelně hostí porotu členů ECFA. Velká cena ECFA je jediné evropské ocenění pro dětský film udělované filmovými profesionály. Poprvé byla předána v roce 2011. První cenu ECFA za nejlepší evropský dokument získal český film Mariána Poláka Planeta Česko.

Fotogalerie