Nejnovější zprávy: Začala rekonstrukce Čiperovy vily, vznikne zde kulturní a kreativní centrum ​Památník rodáka z Hrachovce kardinála Bauera září novotou

Kultura

​Na zámku Vsetín začíná výstava retro počítačů

Ikonické počítače a hry z posledních dvou dekád 20. století, staré herní časopisy, zajímavosti z historie výpočetní techniky či „pařanské retro doupě“. To vše a mnohé další nabídne nová výstava Retrogaming, která odstartuje v neděli 28. ledna v Muzeu regionu Valašsko na zámku Vsetín.


Autor: Muzeum regionu Valašska

Navštívit ji můžete každý den kromě pondělí, vždy od 9 do 17 hodin. Výstava z dílny Regionálního muzea v Litomyšli nabita řadou unikátních exponátů. Největší pozornost je přitom věnována československým a zahraničním hrám, domácím počítačům a konzolím z 80. let.

„Exponáty doplňují technické informace a další zajímavosti. Návštěvník se seznámí i s tehdejšími herními hity, dobovými herními časopisy, ale například i problematikou počítačového pirátství,“ přiblížil kurátor výstavy Pavel Mašláň.

Součástí výstavy je také „pařanské retro doupě“, ve kterém si budete moci zahrát na dobových přístrojích či současných počítačích s emulátory čítajícími zhruba stovku nejznámějších her.

„Pamětníci si připomenou a mladší generace možná poprvé v životě vyzkouší tituly jako Pac-Man, Space Invaders, Prince of Persia, Cannon Fodder, Doom, Street Fighter II, Dynablaster, Lemmings nebo Vroom. Přijďte se ponořit do herního světa ,osmdesátek´ s tehdejší nedokonalou grafikou a zvukem, ale zato jedinečnou retro atmosférou,“ dodal Mašláň. Výstava potrvá do 28. dubna.

Další informace nejen o ni najdete na www.muzeumvalassko.cz a Facebooku nebo Instagramu @muzeumregionuvalassko.