Nejnovější zprávy: Kam vyrazit v úmorném vedru? Přehrada nebo koupaliště v Pozlovicích to jistí ​Čtvrt milionu kostek na jednom místě: ve Zlíně se otevře výstava a herna Lego®

Společnost

Na sjezdovce Horal ve Velkých Karlovicích se v neděli lyžuje naposledy

​S končícím obdobím školních jarních prázdnin se završí také lyžařská sezóna na sjezdovce Horal v Resortu Valachy ve Velkých Karlovicích. V neděli 19. března se vlek rozjede naposledy. Otevřen je zatím denně od 8:30 do 17 hodin.


Autor: Resort Valachy

„Vášniví lyžaři mají o víkendu poslední příležitost si u nás zalyžovat a využít současné skvělé podmínky. Na sjezdovce je ještě stále 40 centimetrů sněhu, lyžujeme bez front. V provozu bude až do neděle i Lyžařská škola Razulák, která má ještě volné termíny lekcí lyžování i snowboardingu,“ uvedla mluvčí Resortu Valachy Martina Žáčková.

Lyžařskou sezónu ukončuje Resort Valachy s posledním týdnem jarních prázdnin už několik let. Zájem o lyžování totiž poté zcela opadá a provoz vleku nemá smysl. „Hned v příštím týdnu se pustíme do pravidelné jarní údržby hotelu Horal, který kvůli tomu bude od 19. do 24. března zavřený a to včetně relaxačního centra Wellness Horal. Už se začínáme chystat na letní sezónu a hlavně blížící se Velikonoce, na které chystáme pro hosty pestrý doprovodný program s lidovými tradicemi a kurzy pečení mazanců či frgálů,“ doplnila mluvčí.

S končící lyžařskou sezónou je Resort Valachy spokojený, přestože návštěvnost sjezdovky mírně klesla. Naopak velký zájem byl o lyžařskou školu, kterou ve zvýšené míře využívali i dospělí. „Návštěvnost hodně souvisela s počasím, které nebylo ideální. Občas i pršelo, bohužel zrovna o víkendech, které jsou z pohledu návštěvnosti nejdůležitější. Naše služby na druhou stranu naštěstí nejsou postaveny na lyžování, poskytujeme hlavně ubytování a máme dvě wellness centra. Když nebyly dobré podmínky na lyže, přesouvali se lidé do wellness. Návštěvnost termálních bazénů se díky tomu letos v zimě naopak mírně zvýšila. Také s obsazeností hotelů jsme spokojení,“ zhodnotil generální ředitel Resortu Valachy Tomáš Blabla.

Chystané akce v Resortu Valachy:

· 17. 3. Hudební večer s harfenistkou Lucií Fajkusovou ve Spa hotelu Lanterna

· 26. – 29. 3. Flow s Marianem Jelínkem

· 4. Degustační večer s Pavlem Sapíkem

· 7. 4. Velikonoční kurz pečení mazanců

· 8. 4. Kurz pečení pizzy (nejen) pro děti

· 9. a 10. 4. Kurz pečení valašských frgálů

· 12. – 14. 4. Biologie vztahů s Jitkou Ševčíkovou a Janem Vojáčkem

· 13. – 16. 4. Běžecká škola Miloše Škorpila

· 14. – 16. 4. Wellness víkend pro všechny