Nejnovější zprávy: VODNICE Baťovka bude mít do dvou let novou porodnici. Stavba přijde na více jak 1,5 miliardy korun

Kultura

Na festivalu vojenských hudeb zahrají armádní tělesa z Chorvatska, Slovenska, Francie a Švédska

Mezinárodní festival vojenských hudeb v Kroměříži přivítá domácí a zahraniční soubory a orchestry už po sedmadvacáté, letos v termínu 26. a 27. srpna.


Autor: Město Kroměříž

„Kroměříž je historicky spjatá s armádou a mnozí obyvatelé si ještě přítomnost vojáků ve městě pamatují. Vystoupení vojenských souborů je pro ně milou připomínkou časů minulých a pro všechny návštěvníky příležitostí k příjemně strávenému letnímu víkendu,“ uvedl radní Jiří Kašík.

Z Chorvatska přijede do Kroměříže Vojenský orchestr Ozbrojených sil Chorvatska - Croatian Armed Forces Band, z Francie dorazí soubor Vojenská hudba Bagad de Lann-Bihoué, Švédsko bude zastupovat Vojenská hudba Ängelholm - Ängelholm Home Guard Band a sousední Slovensko bude reprezentovat banskobystrická vojenská hudba Military Band Banská Bystrica.

Odpolední program v sobotu 26. srpna budou tvořit koncerty jednotlivých hudeb. Večer pak vystoupí zástupce českých hudebních armádních těles, Vojenská hudba Olomouc se sólistou Janem Smigmátorem. Nedělní festivalový program začne mimořádně již dopoledne v 10 h, a to slavnostním zahájením festivalu doplněným fanfárami hranými na terase Hotelu U Zlatého kohouta.

Pro diváky jsou připraveny showprogramy všech hudeb, vystoupení vojáků Pozemních sil – MUSADO, prezentovat se bude motocyklová četa a kynologové vojenské policie. Nachystané jsou rovněž statické ukázky činnosti Armády České republiky, doprovodné stánky, pro děti skákací hrad a vystoupení mažoretek Lentilky Holešov. Samozřejmostí je závěrečný monsterkoncert.

Celý dvoudenní festivalový program se koná na Velkém náměstí a navazuje, jako každoročně, na festival konaný ve stejném týdnu v Olomouci. Vstup pro diváky a posluchače je zdarma.