Nejnovější zprávy: Obchvat u Luhačovic má ochránit léčivé prameny. Budovat se začne v roce 2030 Ostrožská jezera lákají k rekreaci a koupání. Jsou ale zdrojem pitné vody

Kultura

​Marie Antoinetta v představení Ikona rozesměje i rozpláče vsetínské publikum

Jak zábavný život má ikona? Divadlo Meteora představí ve Vsetíně svou komedii o posledních dnech Marie Antoinetty, té coury, kterou smetla francouzská revoluce. Na prknech Divadla v Lidovém domě (DvLd) se odehraje tragikomický příběh největší celebrity Francie konce 18. století.


Autor: Divadlo Meteora

Děj inscenace se odehrává v cele pařížské věznice, kde bývalá královna Francie čeká na svůj ortel. Ve svých vzpomínkách se ale vrací do prvních dní, které strávila v zemi, kde byla provdána.

„Je to silný příběh o tom, zda byla Marie Antoinetta coura a mrcha nebo se jen stala obětí svého okolí,“ prozrazuje o představení divadla Meteora jeho principál a představitel Ludvíka XVI. Petr Štíva. Jeho protějškem v roli francouzské královny je skvělá zlínská herečka Irena Velíšková.

Inscenace je z části úsměvným pohledem do života mladinké rakouské princezny na francouzském královském dvoře, kdy také řešila z dnešního pohledu komické situace v sexuálním životě mladého manželského páru. „V této časové rovině inscenace se v rolích Marie Anttoinetty a budoucího krále Ludvíka představí výborní mladí zlínští herci Veronika Ramertová a Šimon Šustek,“ říká Petr Štíva.

Ikona je podle něj rovněž příběhem současných celebrit a pokládá základní otázku, zda jsou ikony dnešního show byznysu nebo politické scény opravdu takoví, jak je vidíme v médiích nebo se pouze chovají tak, jak je lidé chtějí vidět.

Premiéra inscenace Ikona se odehrála ve Zlíně 2. prosince 2023 v Dílně městského divadla. Tady má za sebou tři vyprodaná představení. S velkým úspěchem se setkala také v Luhačovicích a Kojetíně. „Teď míříme do Vsetína a moc se těšíme,“ říká Petr Štíva, kterého vsetínští diváci znají hned z několika rolí v DvLd. Zahrál si například v divadelní hře Limonádový Joe, ve Sluhovi dvou pánů nebo v hudebním dramatu Frau Dietrich & Madame Piaf.

Komedii o jedné z nejslavnějších celebrit Francie Ikona v režii Petra Nýdrleho uvidí vsetínské publikum v DvLd ve čtvrtek 11. dubna 2024 v 19 hodin.