Nejnovější zprávy: Nešťastnice chtěla zainvestovat do kryptoměny. Přišla o milion korun Jarní potravinová sbírka Nadace AGEL zasytí potřebné ve Valašském Meziříčí

Společnost

Luhačovice ušily bič na neukázněné řidiče. Budou je hlídat kamery

​Město Luhačovice nechalo nově nainstalovat dopravně bezpečnostní kamery v ulici Masarykova na křižovatce do ulice U Šťávnice. Důvodem je porušování dopravních předpisů ze strany řidičů. Kamery budou spuštěny začátkem března.


Autor: Město Luhačovice

„Nerespektování dopravního značení nás trápí již dlouhodobě. V důsledku nedisciplinovanosti některých řidičů docházelo na této křižovatce k dopravním kolapsům. Šoféři, mířící od Uherského Brodu čekali, až přejedou auta od kruhového objezdu směrem od Dolní Lhoty a následně odbočili i přes zákaz. Proto jsme tady aktuálně umístili stálý automatizovaný kamerový systém, který bude hlídat nejen zákaz odbočení vlevo, ale zároveň zde budeme sledovat zákaz vjezdu do jednosměrky od Kulturního a kongresového centra Elektra,“ vysvětlil starosta města Marian Ležák.

Dohled nově instalovaných kamer bude spuštěn začátkem března a je soustředěn na kontrolu dodržování dopravního značení, které zakazuje vozidlům odbočení vlevo z hlavní ulice Masarykova křižovatkou do ulice U Šťávnice.

„Aktuálně je ve stadiu realizace ještě další kamera, která bude monitorovat dodržování dopravního značení „Zákaz vjezdu“ v přilehlé jednosměrné ulici U Šťavnice. Bezpečnostní kamery mají za úkol působit preventivně a zároveň jejich činnost reaguje na podněty přijaté městskou policii a vedením radnice. Zejména místní občané, ale i návštěvníci si stěžovali na opakované nerespektování dopravního značení ze strany řidičů v daném místě, které se dlouhodobě jevilo jako velmi rizikové,“ doplnil velitel Městské policie Luhačovice Michal Zámečník.

Systém umí automaticky sledovat dodržování nastavených pravidel v dopravě. Formou zaslaných metadat umožňuje spolehlivé zaznamenávání a následné vyhodnocování informací o přestupcích zcela bez obsluhy. Jedná se o inovativní a účinný způsob dohledu na dopravní bezpečnost ve městě.