Nejnovější zprávy: Kam vyrazit v úmorném vedru? Přehrada nebo koupaliště v Pozlovicích to jistí ​Čtvrt milionu kostek na jednom místě: ve Zlíně se otevře výstava a herna Lego®

Kultura

Luhačovice lákají na toulky za architekturou

V Luhačovicích se v týdnu od 3. 10. do 7. 10. 2023 uskuteční Týden luhačovické architektury. Připraveny jsou komentované prohlídkové okruhy Luhačovic a jejich zákoutí pro místní i lázeňské hosty. Zájemci se dozvědí zajímavosti o Bílé čtvrti, Pražské čtvrti a nebude chybět historie o vilách ve městě i v lázních.


Autor: Město Luhačovice

Hned v úterý 3. října je na programu Bílá čtvrť. Kromě Dušana Jurkoviče zde svou nesmazatelnou stopu zanechal také Bohuslav Fuchs, který v Luhačovicích vytvořil funkcionalisticky čistou Bílou čtvrť. Povídat se bude nejen o hotelu Radun, Vile Viola, Eva, ale také o vile Vlasta.

Ve čtvrtek 5. října je na programu Pražská čtvrť, která se může pochlubit jedinečnou koncentrací architektonických. A proč název Pražská? Protože názvy vil nesou název spojený s naším hlavním městem.

Poslední prohlídka je v plánu v sobotu 7. října. Zaměřeno bude na vily ve městě i v lázních. Nejen Alexandrie, ale také vila Ludmila či Radhošť, Světlana a Haná jsou dominantami středu města.

Město Luhačovice organizuje pravidelné komentované prohlídky i v průběhu roku. Každá z prohlídek má svoje téma. Tady pramení Luhačovice, Tady pramení architktura, zajímavé jsou i Večerní prohlídky s degustací vína nebo Luhačovice město chutí a vůní. Celá nabídka je k dospozici zde: https://www.luhacovice.eu/24830-prohlidky-mesta