Nejnovější zprávy: Nešťastnice chtěla zainvestovat do kryptoměny. Přišla o milion korun Jarní potravinová sbírka Nadace AGEL zasytí potřebné ve Valašském Meziříčí

Společnost

Kyvadlová doprava v Napajedlích propojí město s Fatrou

Most přes řeku Moravu v Napajedlích bude od března uzavřen pro veškerou dopravu. Spojení centra města s druhou stranou břehu zajistí kyvadlová autobusová doprava.


Autor: Zlínský kraj

V neděli 3. března 2024 začne dlouhodobá oprava mostu přes řeku Moravu v Napajedlích (ve Svatoplukově ulici). Během stavebních prací bude most uzavřen pro veškerou dopravu i pro chodce.

Jediné spojení obou částí města bude představovat most na silnici I/55 (případně lávka pro pěší na Chmelnici). Koordinátor veřejné dopravy Zlínského kraje (KOVED) proto od 3. března 2024 zavádí novou autobusovou linku č. 475, která bude kyvadlově zajišťovat dopravní spojení mezi centrem Napajedel a autobusovou stanicí před firmou Fatra.

Na lince platí tarif Integrované dopravy Zlínského kraje (IDZK). Cena základního jízdného mezi zastávkami Napajedla, spořitelna a Napajedla, autobusová stanice bude v kilometrickém tarifu 18,- Kč (děti, studenti, senioři, invalidé III. stupně 9,- Kč; ZTP, ZTP/P 4,- Kč). Jízdní řád kyvadlové dopravy, stejně jako výlukové jízdní řády ostatních linek projíždějících Napajedly, budou k dispozici na webu www.idzk.cz v sekci jízdní řády, v internetových vyhledávačích spojení i na autobusových zastávkách.Most