Nejnovější zprávy: Zlín dětem nabídne trochu jiný cirkus V Uherskohradišťské nemocnici se letos narodilo už 560 dětí

Společnost

Kroměřížská porodnice pomáhá rodičům překonat ztrátu nenarozeného miminka

Gynekologicko-porodnické oddělení Kroměřížské nemocnice společně s Perinatálním hospicem Dítě v srdci bude pomáhat rodinám, které postihla ztráta miminka v jakékoliv fázi těhotenství, během porodu či krátce po něm.


Autor: Kroměřížská nemocnice

„Žen, které přijdou o děťátko v ranějších obdobích těhotenství, jsou tisíce, a ve vyšších týdnech jsou to stovky maminek. A velmi často je tato ztráta zcela nečekaná a náhlá a rodičům obrátí život naruby. V takové chvíli je velmi důležitý postoj a chování personálu, což zásadně ovlivní to, jak žena tuto tragickou událost prožije,“ vysvětlil primář oddělení Lukáš Vacula.

Ve spolupráci s Perinatálním hospicem Dítě v srdci chtějí na oddělení rodinám pomoci poskytnutím takzvaného memoryboxu, tedy speciálního upomínkového balíčku.

„Rodiče uvnitř naleznou oblečení pro miminko, dvě identické háčkované hračky, kdy jedna zůstane rodičům a jedna miminku, deku na zabalení miminka, sadu pro vytvoření otisku nožiček a ručiček, animovanou knížku pohádek, svíčku, vonný olejíček, brožurky a tvořivý sešit pro období truchlení,“ popsal Vacula.

Pro rodiče, kteří přijdou o miminko v rané fázi těhotenství, nabízí organizace takzvané Honzíkovy lodičky, v nichž je možné děťátko pochovat.

„Jsme za možnost této spolupráce velmi vděčni, protože i díky tomu můžeme ještě více zlepšit péči o maminky po takto závažné ztrátě,“ dodal Vacula.