Nejnovější zprávy: Kam vyrazit v úmorném vedru? Přehrada nebo koupaliště v Pozlovicích to jistí ​Čtvrt milionu kostek na jednom místě: ve Zlíně se otevře výstava a herna Lego®

Společnost

Kroměřížané si mohou koupit tradiční vánoční hrnečky

Obyvatelé a návštěvníci Kroměříže ani po zrušení vánočních trhů nepřijdou o oblíbené vánoční hrnečky. Turistické informační centrum prodává už šestým rokem hrnečky s motivem trhů nazvaných Šťastné a veselé. Letošní barva hrnečku je bílá. Zájemci si mohou koupit ale i ty loňské v modrém provedení.


Autor: Město Kroměříž

„Mohou udělat radost jako vánoční dárek nebo zpříjemnit trávení adventního času v teple domova,“ uvedl starosta Jaroslav Němec.

Speciální vánoční hrnečky radnice nechává vyrobit již šest let. „Každý rok jsou velkým lákadlem pro návštěvníky vánočních trhů připravovaných městem Kroměříží. Každý rok lidé tipují a dohadují se, zda budou, jaké budou a v jaké barvě. Ten letošní doplňuje loňský model a připomíná, že ve dvou se to lépe táhne,“ poznamenala vedoucí odboru Útvar tajemníka Petra Svačinová. Cena hrnečku je stejně jako loni 80 korun.

Kromě vánočních hrnečků si lidé v Turistickém informačním centru mohou zakoupit i kalendář na příští rok. Jeho autorem je fotograf a grafik městského úřadu Luděk Ovesný. Kalendář tvoří třináct černobílých fotografií, neotřelých a originálních pohledů na město Kroměříž. Cena kalendáře je 140 korun.