Nejnovější zprávy: ​EXPEDICE Z101 aneb tři roky v Africe ve stopách Hanzelky a Zikmunda ​Muzeum vystavuje lampu z Titanicu. Nabízí ji k prodeji

Společnost

Kroměříž se připravuje na vybarvený běh. Připomene si výročí založení města

Sportovně-společenská akce plná barev letos v Kroměříži kromě pořádné zábavy připomene také 760 let trvání města.


Autor: Město Kroměříž

Účastníci Vybarveného běhu se mohou 3. června těšit na sportovní klání, kde nejde o čas ani o pořadí, na bohatý doprovodný program, který dělá z akce zábavu pro celou rodinu, a rovněž na happening 760 dětských dlaní, jímž si pořadatelé společně s nejmladšími návštěvníky připomenou letošní výročí města. „Vybarvený běh je příležitostí k pobavení a vzhledem k tradičně velkému množství návštěvníků také možností, jak upozornit širokou veřejnost zábavnou formou na letošní kroměřížská výročí, především na 760 let trvání města,“ uvedl starosta Tomáš Opatrný.

Pořadatelé z Domu kultury v Kroměříži připravili jako součást doprovodného programu Vybarveného běhu happening 760 dětských dlaní, který má v podtitulu výzvu: Přijď a obtiskni svou ruku! Toto pozvání cílí především na děti do 12 let, které mohou na náměstí obtisknout na jedno ze čtyř velkých pláten svou barevnou dlaň. Mohou se tímto způsobem podílet na vytvoření originálního výtvarného díla, které bude připomínat letošní významné výročí města a bude umístěno ve foyer Domu kultury. Plátna pro vytváření otisků budou ve stánku na Velkém náměstí k dispozici od 9 hodin. „Každé plátno bude mít jinou barvu a otisky dětských dlaní budou v různých odstínech. Věřím, že pro nejmladší návštěvníky akce bude spolupráce na projektu příjemným a zábavným zpestřením,“ uvedl radní Jiří Kašík.

Start a cíl samotného běhu bude na Velkém náměstí, trasu v délce 4,5 kilometru tvoří dva okruhy centrem města. Na startující čeká pět stanovišť se záplavou barev a další nástrahy, jako jsou třeba mlha, mraky bublin a vodní sprška. Běžci se zaplacenou registrací dostanou startovací balíček, jehož obsahem je tričko s logem běhu, startovní číslo, ochranné brýle, jedno balení barvy a dárky od sponzorů akce. V cíli budou odměněni nejvybarvenější, nejoriginálnější, nejšílenější, nejmladší a nejstarší běžci a také ti, kteří budou mít štěstí v „tombole“ losované ze startovních čísel.

Součástí doprovodného programu, který bude na náměstí probíhat celý den, budou čtyři koncerty a na pódiu se představí Olga Lounová s kapelou a skupiny Nabosso, Gentlemen´s Club a Jamaron. Dále vystoupí bubenická formace Ritmo Factory a tanečnice Veronika Lálová a do programu se zapojí i sportovní oddíl Goju Ryu Karate TJ Slavia Kroměříž, taneční skupina M dance Crew KM, Středisko pro volný čas dětí a mládeže Šipka Kroměříž, mažoretky Lexy a Taneční klub Gradace.

Aktuální informace, propozice běhu včetně cen startovného a přihlašovací formulář najdou zájemci na webu www.vybarvenybeh.cz.