Nejnovější zprávy: VODNICE Baťovka bude mít do dvou let novou porodnici. Stavba přijde na více jak 1,5 miliardy korun

Společnost

Kroměříž nabízí turistům osm pěších tras

Nové trasy pod názvem Malá procházka po Velkém náměstí a Hlavu vzhůru čekají letos na návštěvníky Kroměříže. Turisté si tak mohou vybrat z osmi připravených stezek po historickém centru města.


Autor: Město Kroměříž

Série krátkých poznávacích tematických procházek s názvem Kroměříží po svých se letos rozrostla o dvě další trasy. Nově si budou moci návštěvníci města obejít a prohlédnout nejzajímavější domy a místa na náměstí, umožní jim to trasa s názvem Malá procházka po Velkém náměstí. Zajímavosti, kterých si málokdo všimne na první pohled, představí trasa Hlavu vzhůru! Ta se zaměřuje na místa, objekty i mnohdy snadno přehlédnutelné zajímavé detaily ve výšce, kam málokdy zaostříme svůj zrak.

„Série procházek centrem města má u turistů velký úspěch. Po skončení turistické sezony je materiál obsahující mapky s popiskami a fotografiemi zcela rozebraný. Proto původní čtveřici tras rozšiřujeme každý rok o dvě nové. Letos tedy návštěvníci města a samozřejmě i místní mají k dispozici osm procházek, díky nimž se sami mohou seznámit s tím nejzajímavějším, co v Kroměříži máme,“ řekl radní Jiří Kašík.

Jednotlivé trasy vedou většinou centrem města a jsou dlouhé jeden až tři kilometry. Lidé je projdou v krátkém čase, zhruba do hodiny, nepotřebují průvodce ani odborníka poskytujícího informace. Ke každé trase totiž město vydalo mapku s popisem míst, která spolu logicky souvisejí a jsou propojena do příjemné procházky. Mapka je praktická, vejde se do kapsy. Celá sada osmi map Kroměříží po svých je k dostání v Turistickém informačním centru, vydalo ji město Kroměříž.

Kroměříží po svých

Trasa 1: Arcibiskupský zámek a zahrady

Trasa 2: Po stopách židovské historie

Trasa 3: Kostely tvořící historii města

Trasa 4: Dětská výprava za poznáním

Trasa 5: Kde se pivo vaří…

Trasa 6: Místa a osobnosti vojenské minulosti

Trasa 7: Malá procházka po Velkém náměstí

Trasa 8: Hlavu vzhůru!