Nejnovější zprávy: Robert Goláň svými snímky promlouvá s lidmi na okraji Studenti mapují vizuální smog v ulicích Valašského Meziříčí

Byznys

​Kovárna VIVA plánuje investice a shání nové zaměstnance

Kovárna VIVA ze Zlína patří mezi největší zápustkové kovárny v České republice. Přestože loni zaznamenali mírný pokles v příjmech, na rok 2021 plánuje masivní investice a příjem nových zaměstnanců. Aktuálně hledá do výroby kováře, obsluhu CNC strojů a další výrobní profese.


Autor: Kovárna VIVA

Průmyslová Kovárna VIVA zveřejnila v těchto dnech své hospodářské výsledky za rok 2020. V loňském roce utržila 1 409 milionu korun, což je o 13 procent méně než v roce 2019. Podle mluvčí Kateřiny Martykánové si ale stále s produkcí přesahující 22 tisíc tun udržuje pozici největší zápustkové kovárny v České republice.

Produkce firmy vloni citelně klesala jako u jiných podniků kvůli pandemii koronaviru i ekonomickému útlumu. Přesto si dokázala své hospodářské výsledky udržet na dobré úrovni. „Významný pokles poptávky jsme zaznamenali v prvním pololetí. Naopak koncem roku již registrujeme její mírné oživení,“ uvedl předseda představenstva a výkonný ředitel kovárny František Červenka. S tím, že pokles tržeb byl ve srovnání s dalšími firmami v oboru jen mírný.

Ani pokles ale Kovárnu VIVA nezastavil a vedení společnosti masivně zainvestovalo. Především do modernizace výrobních procesů v oblastech obchodu, údržby, nástrojárny a interní logistiky vložili 114 milionů korun. Další investice jsou v plánu také v roce 2021. Vedení společnosti plánuje investovat 103 milionu korun na modernizaci kovacích linek i do produktivity výroby. „Díky oživení poptávky u našich zákazníků předpokládáme v tomto roce mírný růst tržeb,“ plánuje František Červenka.

Kovárna dlouhodobě shání další pracovní síly do výroby. Aktuálně hledá kováře, obsluhu CNC strojů a další výrobní profese. Volné pozice i pestrou nabídku zaměstnaneckých benefitů zveřejňuje na https://www.viva.cz/kariera/volne-pozice.

O FIRMĚ

Kovárna VIVA vyvíjí a vyrábí díly pro Bosch, Scania, ZF Group, Poclain Hydraulics či Kion a další významné firmy. Sídlí v místě původních strojíren ZPS Zlín v bývalém baťovském areálu a společně s několika dalšími firmami dlouhodobě usiluje o rozvoj a zachování průmyslové výroby na Zlínsku a udržování baťovských tradic. Kovárna VIVA a.s. je členem skupiny Třinecké železárny - MS.