Nejnovější zprávy: Robert Goláň svými snímky promlouvá s lidmi na okraji Studenti mapují vizuální smog v ulicích Valašského Meziříčí

Společnost

Jarní potravinová sbírka Nadace AGEL zasytí potřebné ve Valašském Meziříčí

Jarní sbírka potravin NADACE AGEL zasytí sociálně slabé lidi ve Valašském Meziříčí. Zaměstnanci tamní nemocnice během měsíce března vybrali pro klienty Centra sociálně-materiální pomoci Charity ve Valašském Meziříčí převážně trvanlivé potraviny.


Autor: Nemocnice AGEL Valašské Meziříčí

Mezi trvanlivými potravinami nechyběla rýže, špagety, paštiky, luštěniny, instantní jídla, džemy, masové konzervy, ostatní těstoviny, oleje a mnoho dalšího. Předání proběhlo v místě sídla Centra sociálně-materiální pomoci, kde poskytují lidem v krizové životní situaci bezplatně potraviny, základní hygienické pomůcky, ošacení, domácí textil a domácí potřeby.

„Je to pro nás určitě vítaná pomoc, za kterou jsme moc rádi a děkujeme všem zaměstnancům nemocnice AGEL ve Valašském Meziříčí, kteří se do této akce zapojili,“ říká Michaela Pácová, vedoucí služby Centra Sociálně – materiální pomoci Charity, která dodává, že všechny potraviny půjdou mezi nejpotřebnější osoby z řad jejich klientů. „Materiální pomoc je určena lidem, kteří kvůli své aktuální životní situaci mají problém zajistit si základní životní potřeby, tedy teplo, jídlo, čistotu. Potraviny tak poslouží našim klientům, kteří k nám pravidelně dochází pro trvanlivé potravinové balíčky,“ uzavírá vedoucí centra Michaela Pácová.

„Pokud je možnost, ráda pomohu v rámci mých možností ohroženým skupinám obyvatel a Jarní sbírka Nadace AGEL je k tomuto účelu naprosto ideální. Kupuji převážně dlouhodobě trvanlivé potraviny a jsem ráda, že AGEL tuto sbírku organizuje stejně jako loni pro Centrum materiálně-sociální podpory Charity ve Valašském Meziříčí. Do sbírky se zapojuji každoročně. Pomáhat se přeci vyplácí a má to smysl,“ říká lékařka oddělení patologie Vlasta Faltýnková.

„Za NADACI AGEL jsme moc rádi, že jsme mohli organizačně pomoci právě lidem, kteří na tom nejsou momentálně dobře a potřebují pomoci,“ dodává členka správní rady NADACE AGEL Veronika Dostálová.