Nejnovější zprávy: VODNICE Baťovka bude mít do dvou let novou porodnici. Stavba přijde na více jak 1,5 miliardy korun

Společnost

Hudební večery, grilování a kurzy pečení frgálů: Resort Valachy zahajuje letní sezónu

Hudebním večerem s valašským muzikantem Bolkem Vjaclovským, grilováním na terase u cimbálu a nedělním kurzem pečení valašských frgálů odstartuje o víkendu letní sezónu Resort Valachy ve Velkých Karlovicích. Pro návštěvníky připravil na prázdniny program na každý den a řadu akcí.


Autor: Resort Valachy

„Letošek je v tomto směru jiný, než byly uplynulé dva post-covidové roky. Hosté se častěji rozhodují na poslední chvíli - nikdy dřív nebyl tak minimální časový rozestup mezi rezervací a nástupem na pobyt, dnes se pohybuje v řádu hodin. Lidé si dlouho nebyli jistí, jaká bude v létě jejich ekonomická situace, ale teď už jsou klidnější a rezervací přibývá. Trendem poslední doby je také zkracování pobytů. Pokud hosté řeší finance, raději si zkrátí pobyt o jednu noc, než aby si ho odepřeli úplně. Na zážitky rezignovat nechtějí,“ říká generální ředitel Resortu Valachy Tomáš Blabla.

Největším lákadlem letních pobytů v Resortu Valachy zůstávají i letos wellness centra s termálními bazény a exotickými masážemi, lekce jógy pod širým nebem a pestrá nabídka aktivit pro celou rodinu. Spa hotel Lanterna také láká na novou venkovní terasu, restauraci a nové pokoje s balkonem a zimní zahradou s vanou. „Hosty v Lanterně chceme co nejvíc rozmazlovat a dál posouvat kvalitu služeb, proto jim v rámci ubytování dopřáváme nejen obvyklou snídani a večeři, ale i odpolední snack. Novinkou jsou každodenní saunové rituály v hotelovém spa, tak jak jsou na to již léta zvyklí návštěvníci nedalekého Wellness Horal v hotelu Horal,“ doplnil Tomáš Blabla.

Hotel Horal se zaměřuje více na rodiny s dětmi, pro které dvakrát týdně organizuje animační programy a v ceně letního pobytu je zde i zábavná výuka golfu, masáž nebo rodinná vstupenka do dětského parku Bílá. V létě se pro hosty obou hotelů konají pravidelné lekce jógy, aquafitness a nordic walking vycházky s instruktory k rozhledně Miloňová za západem slunce, k pobytu také dostanou Beskydy Valašsko Card s výhodami v resortu i na dalších místech v regionu.

V resortu jsou také k dispozici i tenisový kurt s lekcemi tenisu pro děti, Golfové hřiště Horal, půjčovna elektrokol, nabídka pikniků, škola in-line bruslení, dětské naučné stezky a turistické okruhy nebo dětské hřiště. Vždy ve středu pořádá hotel Horal hudební večer na terase s regionálními muzikanty a o víkendu grilování, ve čtvrtek je na terase hotelu Lanterna cimbál a ukázka výroby korbáčků, v úterky a neděle se konají kurzy pečení valašských frgálů a v pondělky kurz pečení pizzy pro děti. V Lanterně se uskuteční degustační večer s vinařstvím Mikrosvín (22.7.), setkání s koučem Marianem Jelínkem na téma Sebekoučink (9. – 12. 7.) a Triatlonový kemp Ironmana Petra Vabrouška (27. – 30. 7.).

Na závěr prázdnin, od 17. do 23. srpna, Resort Valachy opět uspořádá charitativní Týden kultury na Valašsku, který přinese devět představení v originálním prostředí cirkusového šapitó. Návštěvníci se mohou těšit na Karla Heřmánka, Chantal Poullain, Davida Prachaře s Lindou Rybovou nebo Lucii Zedníčkovou, vždy před představením i na živou hudbu v party zóně před šapitó a nově na sobotní Rodinný den s aktivitami pro děti a koncertem dětské kapely Čiperkové. Ubytovaní hosté hotelu Lanterna mají vstupenku na divadlo v ceně.