Nejnovější zprávy: ​Mezinárodní týden turistiky na Valašsku 2024 spustil registraci Děravá střecha radnice v Karolince zřejmě způsobila výpadek počítačů

Společnost

​Halloween v Zoo Zlín

Zlínská zoologická zahrada připravila strašidelný program pro děti. Od středy 26. října di neděle 30. října zahradu rozzáří výzdoba v duchu svátku Halloween.


Autor: Zoo Zlín

V areálu zahrady je připravena nápaditá a zábavná výzdoba, ve které nechybí čarodějnice, kostlivci, obrovské pavučiny, netopýři nebo dýně. Děti se mohou těšit na oblíbené dlabání dýňových „lampiček“, komentovanou prohlídku s čarodějnicemi, lampionový průvod nebo Školu čar a kouzel, pro starší budou připraveny ohňová show a noční strašidelná stezka. Netradiční „netopýří“ prohlídky nabídne zámek Lešná.

Halloweenské dýně udělají radost i samotným zvířatům. Pracovníci zoo ve středu 26. října umístí do vybraných expozic zvířat plné nebo vydlabané dýně. „Třeba pro surikaty to bude hlavolam ukrývající odměnu, pro hyeny, lvy nebo tygry zábavná hračka a pro slony a medvědy sladká pochoutka. O zábavu rozhodně nebude nouze,“ přiblížila Romana Mikešová, vedoucí marketingu.

Přesný časový harmonogram pro jednotlivé dny zlínská zoo již zveřejnila na webových stránkách www.zoozlin.eu a na sociálních sítí, k dispozici bude také přímo v areálu zoo. Novinkou letošního roku se stane Halloweenský fotokoutek u zámku Lešná. „Stačí se zde vyfotit, napsat k fotografii vtipný komentář a poslat vše na uvedený e-mail. Fotografie zařadíme do galerie na našem Facebooku, všichni si tak mohou zasoutěžit o hezké ceny,“ doplnila Romana Mikešová.

K Halloweenu neodmyslitelně patří světýlka a lampiony, proto zoo v pátek 28. října a v sobotu 29. října nabídne u hlavního a sezónního vstupu k zakoupení celou lampionovou soupravu, tzn. lampion s motivem Halloweenu, držátko se žárovkou a baterkami.

Během halloweenských oslav budou k dispozici všechny restaurace v areálu, Chocolatérie a Kefa bar. „Restaurace Tyrol navíc zve na speciální halloweenské menu, budete tak moci ochutnat třeba Hejkalův mls nebo Lektvar z vlčího moru,“ pozvala návštěvníky Romana Mikešová.