Nejnovější zprávy: ​EXPEDICE Z101 aneb tři roky v Africe ve stopách Hanzelky a Zikmunda ​Muzeum vystavuje lampu z Titanicu. Nabízí ji k prodeji

Kultura

​Galavečer Romana Pauluse, bílé lanýže i stezka odvahy: podzim Resortu Valachy je nabitý akcemi

Několik akcí pro gurmány i sportovce, k tomu Podzimní kouzlení se stezkou odvahy pro děti nebo setkání se Zbigniewem Czendlikem a dalšími zajímavými osobnostmi: tím vším zpestří návštěvníkům Velkých Karlovic podzimní dny Resort Valachy.


Autor: Resort Valachy

Podzimní sezónu otevře v sobotu 9. září degustační večer s vinařstvím Mikrosvín ve Spa hotelu Lanterna s průvodním slovem šéfkuchaře Pavola Pikuláka a vinaře Davida Chrápka, a o týden později 16. a 17. září se uskuteční cyklistický závod Bike Valachy Bílá s pestrým doprovodným programem pro celou rodinu, s místem konání v blízkém Ski areálu Bílá.

Ve čtvrtek 1. října do Velkých Karlovic zamíří známý kněz Zbigniew Czendlik. Besedy s ním se konají ve Spa hotelu Lanterna pravidelně, tentokrát si s sebou „Zibi“ přiveze jako hosta Marka Orko Váchu, další pozoruhodnou osobnost církevního světa. Povídání a beseda na téma Umění žít začne v 17 hodin a zbývají na ni poslední volná místa.

Mimořádný zážitek pro gurmány slibuje Galavečer s Romanem Paulusem v sobotu 7. října ve Spa hotelu Lanterna. Vyhlášený šéfkuchař, jeden z pouhých tří v České republice, kteří dosud získali prestižní michelinskou hvězdu, bude hostem zážitkové restaurace Vyhlídka, kde pro hosty připraví menu o pěti chodech, mj. foie gras s hruškami, pošírovaného halibuta s mušlovým ragú nebo dezert s neobvyklou variací čokolády, okurky a kopru.

Galavečer bude součástí celého gastro víkendu v Resortu Valachy, který nabídne ještě degustační večer s Vinařem roku 2022 Jindřichem Kadrnkou v Lanterně, grilování s heligonkou a dalším programem na terase hotelu Horal nebo kurz pečení valašských frgálů v hotelu Galik.

Pro děti se v říjnu chystá oblíbené Podzimní kouzlení se stezkou odvahy, pro sportovce závod Běhej Valachy, Běžecká škola Miloše Škorpila nebo Wellness víkend v hotelu Horal, zasvěcený nejrůznějším druhům cvičení, který je tradičně vyhledávaný zejména ženami.

Listopad pak bude v Resortu Valachy zasvěcen jak tradičním Svatomartinským vínům a husám, tak také vyhlášené delikatese: bílým lanýžům. Degustační večer Noc bílých lanýžů se stal ve Spa hotelu Lanterna pojmem a každoroční vyhledávanou tradicí. I letos kuchaři vyrazí do italského Piemontu a z tamních bílých lanýžů a dalších surovin připraví menu pro čtvrteční večer 16. listopadu.

Spa hotel Lanterna se letos zaměřuje na pobyty věnované osobnímu rozvoji s předními českými kouči. V listopadu a prosinci bude hostit známého kouče a lékaře funkční medicíny Jana Vojáčka nebo mistra etikety Ladislava Špačka. Novinkou je pobyt věnovaný zdravému spánku a spánkové psychohygieně s Jitkou Ševčíkovou. Více informací ke všem akcím: www.valachy.cz/akce

Kompletní kalendář akcí Resortu Valachy

· 9. 9. Degustační večer s vinařstvím Mikrosvín (Lanterna)

· 16. – 17. 9. Bike Valachy (Bílá)

· 23. 9. Hudební večer s harfenistkou Lucií Fajkusovou (Lanterna)

· 28. 9. Hudební večer s cimbálem a výrobou korbáčků (Lanterna)

· 30. 9. Kurz pečení valašských frgálů (Galik)

· 1.10. Zbigniew Czendlik a Marek Orko Vácha: Umění žít (Lanterna)

· 6. 10. Degustační večer s vinařstvím Kadrnka (Lanterna)

· 7. 10. Degustační večer s Romanem Paulusem (Lanterna)

· 7. – 8. 10. Gastro víkend (Horal)

· 8. 10. Kurz pečení valašských frgálů (Galik)

· 11. – 14. 10. Běžecká škola Miloše Škorpila (Lanterna)

· 14. 10. Podzimní kouzlení se stezkou odvahy (Galik)

· 14. 10. Zabijačkový turnaj na Golfovém hřišti Horal

· 20. – 22. 10. Wellness víkend pro všechny (Horal)

· 21. 10. Běhej Valachy (Galik)

· 27. 10. Hudební večer s cimbálem a výrobou korbáčků (Lanterna)

· 28. 10. Hudební večer s houslistkou Alžbětou Královou (Lanterna)

· 4. a 25. 11., 16.12. Hudební večer se saxofonistou DeeSaxxem (Lanterna)

· 11. 11. a 12. 12. Hudební večer se saxofonistkou Nikol Naňákovou (Lanterna)

· 16. 11. Noc bílých lanýžů (Lanterna)

· 18. 11. Kurz pečení valašských frgálů (Galik)

· 29. 11. – 1. 12. Jan Vojáček a Jitka Ševčíková: Umění být zdráv (Lanterna)

· 1.– 3. 12. Jitka Ševčíková: Zdravý spánek (Lanterna)

· 8. 12. Ladislav Špaček: Etiketa stolování (Lanterna) Další chystané akce: www.lanterna.cz/pobyty