Nejnovější zprávy: Robert Goláň svými snímky promlouvá s lidmi na okraji Studenti mapují vizuální smog v ulicích Valašského Meziříčí

Kultura

Felix Slováček letos otevře prameny v Luhačovicích

Otevírání pramenů, kterým se zahajuje hlavní lázeňská sezóna v Luhačovicích, se uskuteční až za dva měsíce. Jedním z hřebů dvoudenního festivalu bude vystoupení hudebního skladatele a saxofonisty Felixe Slováčka.


Autor: Facebook Felixe Slováčka

Hlavní lázeňskou sezónu a příchod jara v Luhačovicích také letos symbolicky zahájí dvoudenní festival známý jako Otevírání pramenů. Program bude již tradičně postaven na nedělním svěcení pramenů, víkendovém jarmarku, přehlídce automobilových veteránů a těšit se můžete také na koncerty a divadelní představení.

„V současné době pilně pracujeme na kulturním programu, který bude opět velmi pestrý. Již nyní můžeme slíbit, že opět nebude chybět tradiční průvod historických kostýmů. A rádi se pochlubíme tím, že pozvání přijal český klarinetista, saxofonista, hudební skladatel a dirigent Felix Slováček, který u příležitosti svých 80. narozenin v pátek vystoupí s dcerou Aničkou a synem Felixem,“ přiblížila program vedoucí kultury Kulturního a kongresového centra Elektra Jarmila Ďurďová.

Dalším speciálním hostem oslav bude Ondřej Provazník, který zazpívá hity Karla Gotta. „Krásnou a především kvalitní vzpomínkou na nenahraditelného mistra a oslavou narozenin slavného saxofonisty důstojně zahájíme víkendový festival Otevírání pramenů 2023,“ dodala Ďurďová.

Otevírání pramenů 2023 se uskuteční o druhém květnovém víkendu v termínu 12. – 14. května.