Nejnovější zprávy: Nešťastnice chtěla zainvestovat do kryptoměny. Přišla o milion korun Jarní potravinová sbírka Nadace AGEL zasytí potřebné ve Valašském Meziříčí

Kultura

Druhý den Zlín Film Festivalu jede především na online portálech

​Sobotní festivalový program pokračuje v online projekcích atraktivních filmů. Nabídne také koncertní talkshow Zazpívej mi film II. nebo živě streamovanou besedu o Harry Potterovi.


Autor: Zlín Film Festival

Živě bude možné sledovat i slavnostní vyhlášení ceny Technologické agentury ČR za popularizaci vědy mezi mládeží, která letos ocení aktivity muzeí. Díky workshopům se mohou děti naučit animovat i získat základy filmového herectví. Na procházku po jednotlivých festivalových zónách zve virtuální prohlídka. Autokino promítá film Bohemian Rhapsody.


Tipy z programu druhého dne festivalu


Online:

Filmová cena TA ČR - Technologická agentura ČR a Zlín Film Festival již podruhé společně udělují Filmovou cenu za popularizaci vědy mezi mládeží. V loňském roce cenu získal vzdělávací pořad České televize UčíTelka. Letos se rozhodli ocenit aktivity muzeí. Slavnostní vyhlášení cen proběhne živě na webu festivalu v 16:00 hodin.

Na virtuální prohlídky Národního muzea se můžete vydat zde.

Život jako abeceda (Austrálie, 2019) – festivalová hitovka zobrazuje od A do Z všechny barvy života mezi světem smyšleného kouzelného lesa a konzervativního maloměsta. Film získal Cenu dětské poroty za nejlepší celovečerní film pro děti na 60. ZFF. Premiéra v 10:00 hodin zde.

Rocks (Velká Británie, 2019) – drama přibližuje nesnadnou cestu dospívající dívky Rocks, která bojuje o svou rodinu v multietnické londýnské společnosti. Oceněno ekumenickou porotou na 60. ZFF. Premiéra v 17:00 hodin zde.

Harry Potter: Knižní a filmové artefakty – beseda se členy fanouškovské skupiny Potterfan. Živě z festivalového studia od 19:00 hodin. Lze se zapojit a pokládat dotazy do chatu.

Zazpívej mi film II. - unikátní hudební večer věnovaný světovým filmovým a seriálovým melodiím. Koncertní talkshow provede moderátor Filip Teller, jeho hostem bude světově proslulý houslový virtuos Pavel Šporcl. Premiéra v 19:00 hodin zde.

Virtuální prohlídka festivalu - interaktivní virtuální prohlídka jednotlivých festivalových zón plná nečekaných překvapení a zábavy. Navštivte zde. Součástí je soutěžní kvíz o vstupenky na online projekce.

Kurz filmového herectví pro děti – živě streamovaný workshop. Premiéra ve 13:00 hodin zde.

Aanimuj! – 10 propracovaných online workshopů, které děti provedou světem animace. Zhlédnout zde. Děti se mohou naučit dynamiku pohybu, ploškovou animaci a další.

V AUTOKINĚ na parkovišti P5 Zoo Zlín promítáme:

Bohemian Rhapsody (2018, Velká Británie, USA, 134 min), ve 21:30 hodin - životopisný film o britské hudební skupině Queen zobrazuje dobu patnácti let od založení rockové hudební skupiny Queen až po koncert Live Aid, šest let před smrtí zpěváka skupiny Freddieho Mercuryho.

NA NÁMĚSTÍ MÍRU:

Výstavy 24. Salon filmových klapek a Radost tvořit, OZC Zlaté jablko, od 8:00 do 21:00 hodin. Výstavy potrvají do 9. června.

Virtuální galerie - ohlédnutí za uplynulým 60. ročníkem Zlín Film Festivalu. Galerii na náměstí Míru poznáte podle velké vstupní brány s AR ikonou. Vstoupíte do ní za pomocí mobilní aplikace AR ZFF. Výstava potrvá do 4. června.


Další online projekce:

Dívky (Španělsko, 2020) - vítěz mnoha festivalů a nositel španělského filmového ocenění Goya Awards. Snímek s neskrývaným půvabem líčí vstup jedenáctileté Celie do nové fáze života – dospívání. Zhlédnout zde.

Oslněni (Francie, 2019) – drama s tématem života dětí ve fanatické náboženské komunitě. Zhlédnout zde.

Pásma animovaných film pro nejmenší

Hvězdička a jiné animáčky - pásmo soutěžních animací pro děti z 60. Zlín Film Festivalu. Zhlédnout zde.

Žížaláci a jiné animáčky – Jedinečné a ve světě velmi úspěšné snímky zlínských studentů animace.Zhlédnout zde.

Zlínský pes - 4+4 snímky reprezentující malou část soutěžní sekce studentských filmů Zlínský pes pro rok 2021. Zhlédnout zde.

Další filmy najdete na webu festivalu.

ANIMÁG Kroměříž 2021 – soutěž animované tvorby dětí a mládeže (11-15 let). Zhlédnout zde.

Knižní okénko – krátké filmy v duchu tématu festivalu „Literatura ve filmu“. Zhlédnout zde. Na programu je například cyklus Skautská pošta 2018 o českých spisovatelech.

ONLINE DOPROVODNÝ PROGRAM:

Rozhovory s filmovými hvězdami, které navštívily minulé ročníky ZFF: Eleanor Worthington-Cox, Jordanne Jones, George MacKay, Pelle Hvenegaard a další. Zhlédnout zde.

Tourfilm 2021 – videa z letošního ročníku soutěže propagující Českou republiku. Zhlédnout zde. Na programu je například film Adolf Loos Plzeň: Vydejte se za osudy unikátních interiérů.

Více na www.zlinfest.cz