Nejnovější zprávy: Cyklostezka do Kvasic je uzavřena kvůli kácení nebezpečných stromů Otrokovická radnice vyvěsí tibetskou vlajku

Společnost

​Dodávky mají na sídlištích v Otrokovicích zákaz parkování

Eliminovat vozidla větších rozměrů a uvolnit tak místa pro parkování běžných osobních vozidel má pomoci další zóna stanovující zákaz stání nákladních vozidel s délkou nad 5 m. Nově bude platit na sídlištích Přednádraží a Moravanské.

Ilustrační foto
Autor: pixabay

V loňském roce byla tato zóna zavedena na sídlišti Trávníky. „Celý rok jsme monitorovali, zda je opatření účinné a přináší očekávaný výsledek. Dospěli jsme k názoru, že zavedení zóny se v praxi osvědčilo a kromě uvolněných parkovacích míst přestalo docházet také ke komplikacím, které souvisely s parkováním nadměrných vozidel, jako omezené rozhledy, minimální boční odstup pro nasednutí cestujících i výrazný přesah do chodníku,“ uvedla Renáta Krystyníková, vedoucí odboru dopravně správního Městského úřadu Otrokovice s tím, že nové zóny reagují na podněty obyvatel i Komise dopravy a bezpečnosti provozu.

Od února tak řidiči mohou registrovat při vjezdu a výjezdu z dotčených sídlišť dopravní značení zakazující stání vozidel s délkou nad 5 metrů v době od 22 do 6 hodin. „Velká sídliště v posledních letech bojují s nedostatkem parkovacích míst. V Otrokovicích je evidováno přibližně 12.300 vozidel všech druhů. V přepočtu na počet obyvatel a možnosti území je toto číslo alarmující a horší o to, že se každým rokem zvyšuje. Na místech, kde je to možné, se postupně budují nová stání, přesto nedochází k výraznému zlepšení. Na Moravanském například přibyla parkovací místa v závěru minulého roku. Třináct míst mohou lidé využívat v ulici Bezručova-Olbrachtova. Stále hledáme různá řešení tohoto problému. Vytlačením dodávek mimo sídliště budou mít osobní vozidla více prostoru,“ uvedla starostka města Otrokovice Hana Večerková.

Dodávky na sídlištích jsou ve většině případů ve vlastnictví firem, které by také jejich parkování měly zajistit, přesto i pro tato vozidla jsou parkovací místa vždy v docházkové vzdálenosti od vyznačené zóny.