Nejnovější zprávy: Robert Goláň svými snímky promlouvá s lidmi na okraji Studenti mapují vizuální smog v ulicích Valašského Meziříčí

Společnost

Do kroměřížských školek a prvních tříd se zapsalo 44 ukrajinských dětí

​K zápisu do základních i mateřských škol přišly v minulém týdnu v Kroměříži čtyři desítky ukrajinských dětí. Město v této souvislosti dočasně navýšilo kapacitu dvou mateřských škol.


Autor: Město Kroměříž

Nové prostory, kde děti z Ukrajiny v září nastoupí, nemusí podle nařízení ministerstva školství projít schvalováním hygienických a stavebních podmínek tak jako u normálních tříd mateřských škol. Jedná se o provizorní prostory, které by ale radnice časem chtěla upravit pro využití k běžnému provozu, čímž se trvale navýší kapacita těchto zařízení pro kroměřížské děti.

Týká se to Mateřské školy Kroměříž, Páleníčkova 2851 a Mateřské školy Kroměříž, Kollárova 3945. „K navýšení kapacity obou zmíněných mateřských škol dojde od 1. září letošního roku. K tomuto kroku jsme museli přistoupit, aby děti, jimž byla v souvislosti s válkou na Ukrajině poskytnuta dočasná ochrana a uděleno potřebné vízum, mohly navštěvovat v Kroměříži předškolní zařízení,“ uvedla místostarostka Daniela Hebnarová.

Mateřské školy zapsaly pro školní rok 2022/2023 celkem 27 dětí z Ukrajiny, jejichž rodiče projevili zájem o pravidelnou docházku do předškolního zařízení. Ve většině případů se jedná o děti, které již navštěvují dětské adaptační skupiny určené pro ukrajinské děti. Ty aktuálně fungují v prostorách Střediska pro volný čas dětí a mládeže Šipka v Kroměříži a v mateřské škole v Páleníčkově ulici.

O přijetí do první třídy základní školy od 1. září 2022 požádali rodiče 17 ukrajinských dětí. Možnosti zápisu do základních škol ale využili i rodiče některých starších dětí, ne jenom budoucích prvňáčků.