Nejnovější zprávy: Nešťastnice chtěla zainvestovat do kryptoměny. Přišla o milion korun Jarní potravinová sbírka Nadace AGEL zasytí potřebné ve Valašském Meziříčí

Společnost

Cyklostezka do Kvasic je uzavřena kvůli kácení nebezpečných stromů

Cyklostezka z Kroměříže do Kvasic je až do čtvrtka 7. března z bezpečnostních důvodů uzavřena.

Ilustrační foto
Autor: Pixabay

„Podél cyklostezky jsou stromy, které je s ohledem na jejich špatný zdravotní stav nutné odstranit. Hrozí pád větví či celých stromů na komunikaci a zranění projíždějících cyklistů. Bylo proto nutné cyklostezku na několik dnů uzavřít. Děkujeme za pochopení,“ uvedla Eva Fojtová z radničního odboru služeb.

Cyklostezka již byla v minulých letech kvůli kácení zdraví závadných stromů opakovaně uzavírána. Správcem porostu okolo cyklostezky jsou Lesy České republiky. S kácením stromů v jejím okolí začaly v roce 2018. Stromy byly napadené houbovými chorobami způsobujícími vývraty. Většinou se jednalo o jasany, které nejsou pak v případě bouřky či větrného počasí odolné a hrozil jejich pád na cyklostezku.

Kroměřížská radnice otevřela cyklostezku do Kvasic v roce 2010. Trasa napojuje město na frekventovanou cyklostezku podél Baťova kanálu.